Вплив факторів на виробничу програму підприємства
Найбільш істотним фактором, який впливає на техніко-організаційну побудову системи машин, є особливості виробів і масштабів виробництва.
Аналіз і класифікація факторів дають можливість чітко розмежувати такі поняття як «випуск продукції», «використання виробничої потужності», а також сформулювати більш досконалі методологічні принципи обгрунтування величини виробничої потужності.
Висновки
Виробнича програма підприємства - це система адресних завдань з виробництва і доставки продукції споживачам у розгорнутій номенклатурі, асортименті, відповідної якості і у встановлені терміни згідно договорів поставок. Етапи формування і розробки виробничої програми формують наступні положення: основні засоби виробничого підприємства складають фундаментальну основу його виробничого потенціалу і процес формування будь-якої виробничої програми повинен починатись з забезпеченням її виробничими потужностями друга складова процесу розробки виробничої програми - її забезпечення всіма необхідними матеріальними ресурсами. Тому другим важливим етапом при розробці виробничої програми є формування її матеріально-технічного забезпечення. Наступним етапом в процесі розробки виробничої програми є її кадрове забезпечення. Кадровий потенціал - одна з найважливіших складових ринкової сили підприємства і запорука його ринкового успіху. Завершальним етапом в процесі комплексної розробки виробничої програми є її маркетингова підтримка: треба виробляти продукції стільки, скільки її може бути реалізовано на ринку.
При плануванні виробничої програми необхідно використовувати теоретичні положення і матеріали, які наведені нижче:
) перспективний план виробництва продукції та послуг;
) прогноз потреби у продукції підприємства, який складається на підставі досліджень змін ринкових елементів у часі, тобто попиту, пропозиції, цін, кількості конкурентів;
) державний контракт і державне замовлення на продукцію підприємства;
) результати вивчення поточного попиту на продукцію;
) договори на виробництво та поставку продукції, які складаються у результаті вільного продажу виробів на оптових ярмарках;
) заходи зі спеціалізації і кооперування виробництва;
) заходи зі збільшення виробничих потужностей підприємства;
) дані про залишки нереалізованої продукції у попередньому періоді.
Виробнича програма є центральною ланкою системи фінансово-господарських планів розвитку підприємства, є вихідною передумовою їхньої розробки, що відображує специфіку процесу виробництва.
Подібні статті по економіці
Аналіз ПРП Луганської області
У
останні десятиріччя під дією антропогенного фактора в Україні різко погіршився
стан навколишнього природного середовища. Гостро постали такі екологічні
проблеми як, погіршення якості ...
Виробнича програма підприємства та її обґрунтування
Темою
моєї роботи є: «Виробнича програма підприємства та її обґрунтування».
Актуальність
теми полягає в тому,що виробнича програма визначає необхідний обсяг виробництва
продукції в п ...
Український державний центр транспортного сервісу Ліски
Залізничний транспорт є однією з важливих галузей економіки
України, забезпечує її внутрішні та зовнішні транспортно-економічні зв’язки і
потребує населення у перевезеннях. Діяльність за ...