Нормативно-правове забезпечення обліку фінансових результатів
Собівартість продукції (робіт, послуг)- це витрати підприємства, пов`язані з виробництвом продукції, виконанням робіт та наданням послуг. Собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) складається з виробничої собівартості продукції (робіт, послуг), яка булла реалізована протягом звітного періоду, нерозподілених постійних загальновиробничих витрат та наднормативних виробничих витрат.
До виробничої собівартості продукції (робіт, послуг)включаються:
прямі матеріальні витрати;
прямі витрати на оплату праці;
інші прямі витрати;
змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі
витрати[33].
Відповідно до Податкового кодексу України прийнятого Верховною Радою України 02.12.2010р. № 2755-VI, витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг. Собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг складається з витрат, прямо пов`язаних з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням полуг, а саме:
прямих матеріальних витрат;
прямих витрат на оплату праці;
амортизації виробничих основних засобів та нематеріальних активів, безпосередньо пов`язаних з виробництвом товарів,виконанням робіт, наданням послуг;
вартості придбаних послуг, прямо пов`язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг;
інших прямих витрат, у тому числі витрат з придбання електричної енергії (включаючи реактивну) [30].
Згідно наказу «Про затвердження спеціалізованих форм регістрів журнально-ордерної форми обліку для сільськогосподарських підприємств та Методичних рекомендацій щодо їх застосування» для обліку:
формування доходів і результатів діяльності використовують Журнал-ордер № 6 с.-г., де відображають операції за рахунками: 36 «Розрахунки з покупцями і замовниками», 70 «Доходи від реалізації», 71 «Інший операційний дохід», 72 «Дохіл від участі в капіталі», 73 «Інші фінансові доходи», 74 «Інші доходи», 75 «Надзвичайні доходи», 79 «Фінансові результати». Записи в Журналі-ордері № 6 с.-г. роблять підсумком за місяць на підставі Відомості № 6.4 с.-г. аналітичного обліку реалізації продукції, біологічних активів, товарів, робіт та послуг, виробничих запасів; Відомості № 6.6 с.-г. аналітичного обліку по рахунку 36 «Розрахунки з покупцями і замовниками»; Відомості № 6.7 с.-г. аналітичних даних про доходи по рахунках: 71,72,73,74,75,79;
витрат виробництва використовують Журнал-ордер № 5В с.-г. Для обліку основних виробництв (субрахунок 231 «Рослинництво» , 232 «Тваринництво») передбачено ведення Звіту про витрати та вихід продукції основного виробництва № 5.5 с.-г.; промислових, допоміжних виробництв, витрат на утримання та експлуатацію машин та обладнання (рахунок 23 «Виробництво») та інших виробництв- Звіту про витрати та вихід продукції (робіт, послуг) інших виробництв № 5.6 с.-г.; загальновиробничих витрат - Звіту про загальновиробничі витрати № 5.7 с.-г.; адміністративних витрат - Звіту про адміністративні витрати № 5.8 с.-г.; витрат на збут - Звіту про витрати на збут № 5.9 с.-г Звіти складаються за місяць і наростаючим підсумком з початку року в розрізі об`єктів аналітичного обліку по відповідним статям витрат. Показники Звітів № 5.5 с.-г., 5.6 с.-г. за кредитом аналітичних рахунків виробництв переносяться у Зведену відомість № 5.10 с.-г. до Журналу-ордеру № 5В с.-г. в межах галузей виробництв та структурних підрозділів. Підсумки зведеної відомості № 5.10 с.-г. з деталізацією сум за синтетичними рахунками (субрахунками) переносять до Журналу-ордеру №5В с.-г.
У підсумку можна зазначити, що фінансовий аналіз грає значну роль в формуванні і управлінні фінансовими ресурсами.
Для проведення фінансового аналізу використовують спеціальні прийоми, в т.ч. горизонтальний та вертикальний аналіз.
Бухгалтерський облік спирається на широку законодавчу базу, яка регулює діяльність підприємства.
Подібні статті по економіці
Формування доходів населення
Будь-яке суспільство є складним утворенням, що складається з людей,
об'єднаних певними ознаками. Однією з основних характеристик людини в сучасному
суспільстві є розмір і засоби одержанн ...
Загальна характеристика господарської діяльності ДП Тростянецьводоканал
Актуальність
дипломної роботи полягає у орієнтації на підготовку кваліфікованих фахівців для
фінансової системи держави, які повинні об'єктивно оцінювати економічні
процеси, що відбуваю ...
Аналіз фінансового стану та облік фінансових результатів (на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю Родіна-Агро Жовтневого району)
Динамічний
розвиток підприємницької діяльності в Україні супроводжується економічними
суперечностями, зумовленими особливістю ринкової трансформації в умовах
глобалізаціїних процесів. О ...