Суть і види конкуренції
При такій моделі ринку фірми прагнуть розширювати свою область переваг шляхом індивідуалізації своєї продукції. Це відбувається перш за все за допомогою товарних знаків, найменувань і рекламної компанії, які однозначно виділяють відмінності товарів.
Олігополія. Для олігополії характерний нечисленність учасників конкуренції, коли відносно мале (в межах десятка) число фірм панує на ринку товарів або послуг. Вони можуть проводити як однорідні, так і диференційовані товари. Однорідність найчастіше переважає на ринках сировини і напівфабрикатів: руді, нафти, стали, цементу і т.д.; диференціація - на ринках споживчих товарів.
Нечисленність фірм сприяє їх монополістичним угодам: по встановленню цін, розділу або розподілу ринків або за іншими способами обмеження конкуренції між ними. Доведено, що конкуренція на олігополістичному ринку тим інтенсивніше, чим нижче рівень концентрації виробництва (більше число фірм), і навпаки.
Важливу роль в характері конкурентних відносин на такому ринку грають об'єм і структура тієї інформації про конкурентів і про умови попиту, яку фірми мають в своєму розпорядженні: чим така інформації менше, тим більше конкурентною буде поведінка фірми. Основна відмінність олігополістичного ринку від ринку довершеної конкуренції пов'язана з динамікою цін.
Подібні статті по економіці
Економіка сім'ї теоретичний аспект
Cкладність і суперечливість просування економіки України
шляхом ринкових реформ значною мірою пов'язані з недооцінкою загальної ролі
сектора сімейної економіки у формуванні ринкової сист ...
Аналіз товарних запасів в магазині
Становлення ринкових відносин в Україні характеризується
динамічною зміною економічної ситуації, зростаючою невизначеністю розвитку
складових господарської системи. Сьогодні мало не всі ...
Асоціація як форма організації об’єднань підприємств
асоціація господарський об’єднання
Як
правило, одним із перших питань, що постає під час створення об’єднань
підприємців (далі - асоціацій), є вибір їхньої організаційно-правової форми і
...