Меню сайту

Сучасні тенденції розвитку міжнародного ресторанного господарства

Щороку у Лондоні оприлюднюють список найкращих ресторанів світу за версією журналу Restaurant Magazine. П'ятдесят найкращих ресторанів світу кожного року визначають 800 найбільш відомих шеф-кухарів, рестораторів та гурманів з усього світу. Повний перелік переможців щорічно публікує Restaurant magazine і саме цей рейтинг, разом з путівником Мішлен, є визнаним у кулінарному світі гідом для гурманів. У 2012 р. перемогу святкує копенгагенський ресторан Noma, який має дві зірки Мішлен (з трьох). Noma славиться використанням сезонних та місцевих інгредієнтів, які є невідомими людям з інших регіонів світу. Шеф-кухарю ресторану, 32-річному Рене Редзепі, вдається приготувати неймовірні страви з диких рослин і квітів, зеленого листя і найсвіжіших морепродуктів, які є у цій місцевості. Відтак його заклад визнаний експертами найкращим. Попри бурхливе обговорення справделивості рішення Restaurant magazine присудити перемогу саме цьому закладу, ресторанний критик Bloomberg Річард Вайнз вважає перемогу датського шеф-кухаря цілком заслуженою. Поїсти у цьому ресторані, який спеціалізується на "кухні країн холодного клімату" коштуватиме в середньому 150 британських фунтів для однієї людини, додає The Times. Номером два у щорічному рейтингу став іспанський ресторан El Bulli. Нещодавно шеф-кухар закладу Ферран Адріа заявив, що планує закрити ресторан і відкриє його вже у новому форматі. Сам Адріа відомий своїм авангардним підходом до приготування їжі, додає The Independent. На третьому місці опинився британський ресторан The Fat Duck, у якого є три зірки Мішлен. Цей заклад був визнаний найкращим у рейтингу у 2005 році, та у лютому 2011р. його закрили після отруєння відвідувачів. Та попри це, заклад опинився у трійці найкращих у світі. Загалом, у 2012р. у списку побільшало азіатських, австралійських, південноамериканських та японських ресторанів. У рейтингу за 2011 рік найбільша кількість ресторанів зі списку була французькими та американськими (по 8 у кожній країні), за ними йшли Італія (6 закладів) та Іспанія (5). У рейтингу за 2012 рік американських ресторанів залишилось 8, а от французьких поменшало на 2, Італія та Іспанія мають по 5 ресторанів у цьогорічному списку найкращих. Ані українських, ані російських ресторанів у рейтингу немає. Повний список ресторанів представлено у Додатку А.

Таким чином, кожного року у світі з’являється велика кількість нових закладів харчування дуже різноманатних за своєю характеристикою та методами обслуговування. Шеф-кухарі та ресторатори мають постійно вигадувати щось нове та незвичайне аби привабити клієнтів. З кожним роком галузь ресторанного господарства модернізується, вдосконалюється та розширюється пропонуючи все нові страви та ресторани.

Висновки до 1 розділу

Ресторанний бізнес є однією із найбільш значущих складових індустрії гостинності. Водночас він є одним із засобів високоліквідного використання капіталу та середовищем із високим ступенем конкурентоспроможності. У всьому цивілізованому світі ресторанний бізнес є одним із найбільш розповсюджених видів малого бізнесу, тому заклади та підприємства ведуть між собою постійну боротьбу за сегментацію ринку; за пошук нових та за утримання постійних споживачів їхньої продукції та послуг. Всі заклади та підприємства повинні мати високий рівень конкурентоспроможності.

Сучасний ресторанний бізнес пропонує споживачам широку номенклатура послуг ресторанного господарства. В ресторанній справі немає меж досконалості, тому з'являються нові види послуг: послуги сомельє, години фортуни та щасливі години для гостей; гастрономічні шоу; урочиста презентація страв; бар-шоу; рибалка та кулінарне приготування у присутності гостя; караоке; кімнати для паління; знижки постійним клієнтам; виїзний кейтерінг з організацією дозвілля та широким спектром різноманітних послуг.

Конкурентоспроможність - це відносна характеристика ПРГ, яка базується на порівняннях різних аспектів господарської діяльності підприємства ресторанного господарства з конкурентами, та проведенні системного аналізу внутрішнього та зовнішнього середовища підприємств.

Конкурентоспроможність підприємств ресторанного господарства можливо визначити тільки порівнюючи підприємства між собою. Поняття конкурентоспроможності - відносне, чітко прив'язане до конкретного ринку і часу продажу. І оскільки у кожного покупця є свій індивідуальний критерій оцінки задоволення власних потреб, конкурентоспроможність набуває ще й індивідуального відтінку. Отже, конкурентоспроможність продукції складне, багатогранне поняття, яке потребує постійного, детального вивчення для успішної діяльності на цивілізованому розвиненому ринку.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Визначення конкурентоспроможності оптового торгівельного підприємства Авіс
Об'єктивні чинники, що пояснюють багато глибинних причин наших економічних і соціальних труднощів, темпів економічного розвитку, що знижуються, за останні десятиліття, з одного боку, і п ...

Аналіз використання робочої сили та робочого часу на сільськогосподарському виробництві та розробка заходів щодо підвищення ефективності
Трудові ресурси - сукупність здатних до праці людей, становлять основний елемент продуктивних сил суспільства, характеризуються потенційною масою живої праці, що в даний період є в наяв ...

Аналіз господарської діяльності підприємства з виробництва харчових продуктів ТОВ ККС
Товариство з обмеженою відповідальністю "ККС" Товариство розташоване за адресою: 25014, м. Кіровоград вул. Аерофлотська, 28А Місце виробництва: 25005, м. Кіровоград, вул.. ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.