Оцінка соціально-економічної ефективності впровадження плану підвищення конкурентоспроможності ресторану в умовах глобалізації
Для реалізації запропонованої стратегії підвищення конкуренто-спроможності ресторану «Вікторія» потрібні фінансові кошти на придбання комп'ютерного обладнання, на рекламні заходи, пакету комп'ютерного програмного забезпечення та інші. В табл. 3.5 розрахована необхідна сума витрат, яка становить 68,78 тис. грн. Одним з напрямків підвищення конкурентоспроможності ресторану «Вікторія» є проведення активної рекламної компанії. Планується отримати необхідні кошти на реалізацію проекту з фонду виробничого розвитку, оскільки ресторан не має в своєму розпорядженні необхідної суми коштів. Соціальна ефективність від діяльності ресторану «Вікторія» передбачається в тому, що він буде більш повно задовольняти потреби населення. Вона очікується в таких напрямках:
більш повне задоволення вимог населення в харчуванні та послугах ресторанного господарства;
зменшення витрат часу населення в зв'язку з приготуванням та вживанням їжі в домашніх умовах;
зміцнення здоров’я за рахунок пропозиції страв з лікувально-профілактичними властивостями;
задоволення потреб населення в організації дозвілля.
Таким чином, можна зробити висновок, що реалізація запропонованої стратегії сприятиме більш повному задоволенню потреб споживачів, та як наслідок значно підвищить конкурентоспроможність ресторану «Вікторія». Все це вказує на доцільність та соціально-економічну ефективність впровадження розробленої стратегії підвищення конкурентоспроможності в ресторані «Вікторія».
Висновки до розділу 3
Зараз в умовах економічної нестабільності України одним з актуальних питань залишається вибір стратегічного напрямку розвитку галузі. Одним із пріоритетних секторів економіки є ресторанний бізнес. За даними Асоціації ресторанного бізнесу України темпи росту ринку ресторанних послуг протягом останнього часу коливалися в межах 60-100% у рік. Прибуток від довгострокових інвестицій у підприємства ресторанного господарства складає 15-20%. Середній строк окупності ресторанного проекту варіюється від 2 до 5 років залежно від капіталовкладень.
Стратегічними напрямками розвитку ринку ресторанних послуг є: залучення інвестицій грошових та інтелектуальних, взаємовигідна взаємодія зі суміжними галузями, впровадження інновацій.
Формування конкурентних стратегій один з найсуттєвіших та найскладніших етапів процесу стратегічного планування. Здійснення маркетингових аналізів для подальшої розробки цілей, опрацювання стратегій, приводить до найкращих результатів. Це досить складна річ в умовах постійної зміни факторів зовнішнього та внутрішнього середовищ, накопичення і розгляд даних усіх результатів про діяльність підприємства, важливо проводити на динамічній основі.
Розробка функціональних стратегій містить формування цілей і постановку завдань, що сприяють їхньому досягненню. Після цього встановлюються терміни вирішення завдань, визначаються необхідні ресурси.
Формування функціональних стратегій, проектів і програм супроводжується їхнім об'єднанням і узгодженням у рамках загальної стратегії.
Подібні статті по економіці
Управління якістю продукції
В
умовах переходу до ринку успіх кожного конкретного товаровиробника оцінюється
за рівнем ефективності виробництва, зумовленої, насамперед, рівнем задоволення
потреб суспільства з найме ...
Фірма в умовах монополістичної конкуренції
Термін «фірма» досить часто повторюється і в
економічній літературі, і в побуті. Між тим у законодавстві України такої
категорії немає взагалі. Замість неї використовується поняття «підприє ...
Вплив змін у вартості життя на розмір доходів
купівельний споживчий економічний населення
Сучасна економіка є нестабільною і невизначеною. І це усім відомий факт,
що був доведений багатьма вченими численну кількість разів. Влада з ...