Меню сайту

Вибір оптимальної комбінації виробничих ресурсів при заданих цінах на них і технології. Формування витрат на виробництво блага

Щоб знайти граничні витрати фірми в довгостроковому періоді, скористаємося рівнянням кривої ізокванти 31,5L = 6K.

Звідси L=

K=

Підставимо у виробничу функцію:

1. Q = 15××

Q = ×L

Q = 0,96L=

1. Q = 5 ×(

Q = 5×()×K

Q = 8,2K=

Підставимо отримані дані в рівняння сукупних витрат, похідна від якого і являє собою граничні витрати фірми в довгостроковому періоді.

TC = PL × L + PK × K

270 = 15L+10K

270 = 15×+10× = 16,82Q = TC `(Q) = 16,82

У випадку, якщо капітал зафіксовано на рівні К*, що становить у нашому випадку 110, рівняння сукупних витрат виробництва ТС = 15L + 10К набуде вигляду:

ТС = 15L + 10К

Виразимо кількість найманої праці L:

Ld =

L0,3 =

L =

MC = (15L+950) = 15L =

- рівняння граничних витрат виробництва даної фірми, якщо капітал зафіксовано на рівні К* (95).

Карта кривих байдужості Карта ізоквант

Карта кривих байдужості - це ряд, сукупність кривих байдужості, кожній із яких відповідає різний рівень корисності певного товару. Така карта характеризує переваги споживачів [4].

Карта ізоквант - це ряд ізоквант, що відображає максимальний випуск продукції за будь-якого набору факторів виробництва. Це сукупність ізоквант однієї виробничої функції, кожна з яких відповідає певному обсягу випуску продукції. Карта ізоквант може бути використана для того, щоб показати можливості вибору серед варіантів організації виробництва в короткостроковому періоді, якщо капітал є постійним фактором, а праця змінним [5].

Співставивши дані графіки, можна проаналізувати їхній ізоморфізм. Він полягає у тому, що криві не перетинаються, мають від’ємний нахил і опуклі до початку координат.

Отже, карта ізоквант аналогічна карті кривих байдужості, але кожна ізокванта відповідає певному обсягові виробництва, тоді як криві байдужості характеризують лише різний якісний рівень корисності: більше, менше, а їх цифрові позначення є суто умовними.

Гранична норма технічної субституції праці капіталом, або гранична норма технологічного заміщення (ГНТЗ) є тією величиною, на яку може бути заміщено капітал, якщо додатково використовувати одну одиницю праці за фіксованого фізичного обсягу виробництва. Вона аналогічна граничній нормі заміщення одного блага іншим із теорії споживання. Гранична норма технологічного заміщення завжди вважається додатною величиною. В математичному плані

MRSxy = - ,

або, якщо знаходиться гранична норма заміщення в точці кривої байдужості

MRSxy

Оскільки ізокванти мають ввігнуту донизу форму - гранична норма технологічного заміщення скорочується по мірі зміщення впродовж ізокванти зверху вниз.

Умова вибору оптимальної комбінації ресурсів виробництва для мінімізації витрат виробника за наявної технології і заданих цінах ресурсів має наступний вигляд:

Це означає, що виробник мінімізує витрати в тому випадку, коли кожна додаткова залучена одиниця ресурсів (фактор виробництва) має однакову граничну продуктивність на одиницю витрат.

Графічно виробничу функцію двох змінних параметрів (праця, капітал) подають у вигляді ізоквант. Ізокванта - це лінія, що характеризує однаковий випуск продукції за різного співвідношення використання виробничих ресурсів. Ізокванти можуть мати лінійну конфігурацію:

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Аналіз господарської діяльності підприємства з виробництва харчових продуктів ТОВ ККС
Товариство з обмеженою відповідальністю "ККС" Товариство розташоване за адресою: 25014, м. Кіровоград вул. Аерофлотська, 28А Місце виробництва: 25005, м. Кіровоград, вул.. ...

Фінансова стійкість підприємства
З переходом економіки України до ринкових відносин підвищується самостійність підприємств, їх економічна та юридична відповідальність за результати діяльності. Різко зростає значення фінансової стійк ...

Грошово-кредитна політика та її роль в державному регулюванні економіки
Стабільність та розвиток національної економіки забезпечується використанням державою різноманітних інструментів макроекономічного регулювання. Одним з найдієвиших засобів макроекономіч ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.