Еконономічне обгрунтування доцільності реалізації проекту
Аналітично нами доведено, що річний фонд робочого часу на підприємстві залежить від стану використання сільськогосподарської техніки. При цьому позитивно на використання річного фонду робочого часу техніки впливає збільшення кількості даної техніки, при цьому потенційний фонд робочого часу зріс за досліджуваний період на 2496 м-год, однак в наслідок зменшення інтенсивності використання техніки реальний фонд робочого часу скоротився на 845 м-год. Таким чином потенційний резерв збільшення річного фонду робочого часу складає 3340 м-год, що у відносному значенні складає 23% від загального фонду робочого часу.
Пріоритетне значення серед заходів щодо поліпшення використання основних фондів підприємства, нами відведено обгрунтуванню своєчасної заміні і модернізації морально застарілого устаткування., організації прискореного введення в експлуатацію високопродуктивної нової техніки; застосування сучасних ефективних систем матеріального стимулювання робітників та інженерно-технічних працівників; залучення інвестиційних ресурсів вітчизняних і зарубіжних інвесторів для модернізації матеріально-технічної бази підприємства; широке застосування лізингових операцій.
З огляду на вище зазначене, досліджуваному підприємству пропонується техніко - економічне обґрунтування оновлення машино-тракторного парку. Оскільки саме він є основною виробництва продукції рослинництва.
Порівнявши експлуатаційні характеристики основних сучасних тракторів ЮМЗ-6, МТЗ-82 та МТ3 1523 можна зробити висновки про те , що найбільшу експлуатаційну ефективність має найбільш продуктивна та найбільш сучасна машина МТ3 1523. Таким чином ми пропонуємо поступово замінити наявний парк тракторів марки ЮМЗ на більш сучасні і економічні трактори марки МТЗ. Це дозволить отримати економічний ефект на один гектар від заміни рухомого складу на рівні 5,6 грн./га.
На користь обраної техніки також свідчить можливість комплектування такторів МТЗ- 1523 більш сучасними комбінованими грунтооброблювальними машинами для передпосівних та посівних робіт. Так запропонований нами трактор відноситься до високопродуктивних машин із тяговим зусиллям 22 кН проти 14 кН у існуючої техніки, що дозволяє комплектувати агрегати у складі 4 корпусних оборотних плугів ПО4 та комбінованої грунтооброблювальної машини марки АКШ-3.6.
Ми пропонуємо для підвищення ефективності використання основних фондів поступово замінити застарілу техніку на більш сучасну марки МТЗ 1523 в кількості 2 одиниць., а також додатково придбати причепну техніку АКШ-3.6 та ОП-4 по 2 одиниці кожної.
Для фінансування даного проекту буде укладена лізингова угода з ДП «Украгролізинг» терміном на 5 роки з двома сплатами лізингових платежів щорічно, рівномірним відшкодуванням вартості лізингового майна при нормі амортизації 10% від первісної вартості об’єкту лізингу яка складає 309.00 тис грн. Всього лізингових платежів за користування технікою, що підлягають сплаті (з урахуванням ПДВ) становитиме 359.57 тис грн.
Річний економічний ефект від впровадження нового обладнання можна досягти економії палива на рівні 15173 кг, що в прерахунку на грошовий еквівалент складатиме економію в сумі 128970 грн. Економія витрат на ТО становить 4 тис грн, витрат на оплату праці 18,9 тис грн.
Сумарні витрати по впровадженню у виробництво нової техніки становлять 776,2 тис грн, сума витрат по лізингових платежах становить 80,82 тис грн. Таким чином сумарний лізинговий платіж становитиме 857 тис грн.
Період окупності інвестицій 9,1 роки, а враховуючи суму накопиченої амортизації підприємство окупить вкладені в нову техніку кошти за 4,6 роки, що відповідає нормі прибутку на рівні 21,7%, що є значно вищім за існуючий показник і може свідчити про зростання ефективності використання основних фондів.
Подібні статті по економіці
Вільні економічні зони в Україні та міжнародний досвід їх створення
Перетворення планово-директивної економіки у
відкриту ринкову пов'язано сьогодні з вирішенням ряду актуальних проблем:
заміною старої господарської структури, реструктуризацією
пром ...
Ефективність технічного переозброєння підприємств та методи оцінки ефективності інвестиційних проектів
Формування національної економіки на засадах самостійного розвитку
зумовило комплекс проблем, серед яких особливе місце належить інвестиціям в
основний капітал, що відтворюють і оновлюют ...
Інфляційні процеси в економіці України
Інфляція є одним із найтяжчих проявів макроекономічної
нестабільності. У світі немає країни, яка б у другій половині XX ст. тією чи
іншою мірою не зазнала б втрат від інфляції. Особливо ...