Меню сайту

Еконономічне обгрунтування доцільності реалізації проекту

Отже можна сказати, що даний проект економічно вигідний і його слід реалізувати.

ВИСНОВКИ І ПРОПОЗІЦІЇ

На основі опрацювання наукової літератури по темі даної роботи були визначені проблеми підвищення економічної ефективності використання ОВФ підприємства з урахуванням його фінансово-економічних можливостей.

З метою аналізу стану забезпеченості та ефективності використання основних фондів, була розглянута виробничо-господарська діяльність ТОВ «Агріфас».

Господарство має середній рівень зернової спеціалізації з добре розвиненим виробництвом сої, а також присту свиней. Загальний обсяг товарної продукції зменшився у порівнянні із базовим періодом на 105 тис грн. такий процес пов'язаний із скороченням обсягів виробництва продукції порівняних цінах на 14,2%.

Ефективність використання основних фондів зменшилась про що свідчить показник фондовіддачі, який зменшився на 21,6% за рахунок скорочення вартості валової продукції та збільшення вартості основних фондів. Безумовно, що недостатній рівень забезпеченості основними фондами та їх сучасний стан разом із низкими показниками продуктивності праці є причиною недостатньо ефективної діяльності підприємства. Господарство є збитковим, але у останній період спостерігається тенденція до підвищення ефективності його функціонування. Досліджуване підприємство станом на кінець 2010 р. має загальну ОФ у розмірі 639 тис.грн. За останні 5 років спостерігається тенденція його збільшення на 22тис грн відносно 2006р, однак при цьому рівень зношеності фондів неуклінно збільшується, що обумовлено низьким рівнем показника їх відновлення.

Отже фізичний стан основних засобів на підприємстві дещо погіршився за рахунок зносу. Значна частина основних фондів зношена.

Ефективність використання основних фондів суттєво знизилась, так показник фондовіддачи зменшився на 0,53 ( на 21,8%), що було обумовлено зменшенням вартості валової продукції на 236,8тис грн ( 16,7%). При цьому частка активної частини основних фондів залишилась незмінною і має достатньо високе значення на рівні 74%.

Ефективності використання основних виролбничих фондів в рослинництві залежить в більшій мірі від зміни обсягу виробленої продукції, в свою чергу зміна значення даного показника характеризується станом використання машино-тракторного парку. Таким чином на зменшення вартості валової продукції на нашу думку суттєво вплинуло зменешення рівня оснащеності сільськогосподарською технікою, рівень продуктивності тракторів та інтенсивність їх використання.

Низька потужність с-г машин негативно відображається на їх показниках продуктивності обладнання, тому керівництво організації нагамається замінювати даний тип техніки на більш продуктивну та потужну техніку вітчизняного та закордонного виробництва. Відповідно підприємству необхідно прийняти рішення про доцільність капітального ремонту або придбання нової техніки для вдосконалення основних технологічних процесів в тваринництві. Слід зазначити що наявна техніка відповідає у мовам та технології виробництва, а також розмірам виробництва а тому використовується достатньо інтенсивно та ефективно.

Для покращення технічного стану основних фондів підприємству необхідно виділяти кошти для придбання нових основних засобів, вчасно проводити технічне обслуговування і технічні ремонти транспортних засобів, машин і механізмів.

Статистично нами доведено, що підвищення ефективності використання основних виробничих фондів може забезпечуватись більш інтенсивним використанням сільгосп техніки, щляхом максимального використання фонду робочого часу техніки.

Лінійне рівняння багатофакторної регресивної моделі залежності показника фондовіддачи має такий вигляд:

У = 1,272-0,0032*Х1+0*Х2-0,041*Х3+8,69*Х4

Із приведеної регресії видно, що між результативним показником фондовіддачи і факторним Х4 ( коефіціент змінності ) існує пряма залежність. Таким чином нами виявлено, що при зростанні інтенсивності використання сільскогосподарської техніки відбувається зростання показника фондовіддачи, при цьому кількість цієї техніки в умовах досліджуваного господарства на значення фондовіддачи не впливає.

Велике значення у підвищенні використання виробничих фондів підприємтсва має характеристика технічного стану на протязі року, забезпеченость підприємства матеріально- технічними та трудовими ресурсами. Саме тому ми запропонували та економічно обгрунтували доцільність впровадження диспетчерської служби управління машино-тракторним парком, при цьому щорічний прямий економічний ефект складатиме 0,2 тис грн, за рахунок раціанального використання робочого часу.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Інноваційні напрями регіонального розвитку
У сучасних умовах господарювання інноваційна діяльність служить могутнім каталізатором розвитку економіки, тому що вона являє собою інструмент конкуренції. Сьогодні Україна пережива ...

Тіньова складова національної економіки та напрямки протидії
Світовий історичний досвід господарювання показує, по-перше, що "тіньова" економіка у різних масштабах існувала практично у всіх економічних системах, по-друге, - багатогранні ...

Загальна характеристика господарської діяльності приватного підприємства ТК Домострой
Метою дипломної роботи є закріплення одержаних у коледжі теоретичних знань та набуття практичних навичок фінансової роботи на підприємствах різних форм власності, уміння аналізувати та ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.