Меню сайту

Дослідження конкурентного середовища фірми

Аналіз науково-технічних чинників дозволяє своєчасно побачити ті можливості, які розвиток науки і техніки відкриває для виробництва нових видів послуг, їх збуту і вдосконалення обслуговування клієнтів [7].

Науково-технічний прогрес несе в собі величезні можливості і не менше серйозну загрозу для фірми. Будь-які новини загрожують витісненням, застарілим технологіям і методам роботи, що чревате найбільш неприємними наслідками, якщо не проявити належної уваги до дослідження чинників науково-технічного характеру.

Дослідження політико-правових чинників макрооточення повинне проводитися в першу чергу для того, щоб мати ясне уявлення про наміри органів державної влади і управління відносно розвитку суспільства і про засоби, за допомогою яких держава має намір проводити в життя свою політику. Аналіз законів і інших нормативних актів, що встановлюють правові норми і рамки відносин, дає туристському підприємству можливість визначити для себе допустимі межі дій і прийнятні методи відстоювання своїх інтересів. При цьому необхідно вивчати законодавчо-правові акти, регулюючі господарську діяльність в цілому, і туристський бізнес зокрема [35].

Проводячи дослідження чинників макросередовища, дуже важливо мати у вигляді два принципові моменти.

По-перше, всі чинники макрооточення маркетингу сильно взаємозв'язані і впливають один на одного. Тому їх аналіз необхідно вести не по окремості, а системно, в комплексі.

По-друге, ступінь дії чинників макросередовища на різні підприємства неоднаковий і залежить від їх розмірів, територіальних розташовують, особливостей діяльності і т.д.

Крім того, фірма повинна визначити для себе, які із зовнішніх чинників роблять на її функціонування найістотніший вплив. Тому важливо виявити ті чинники, які є потенційними носіями загроз для підприємства. Також доцільно знати зовнішні чинники, зміни в яких можуть відкрити додаткові можливості для фірми [13].

Безпосереднє оточення представлено тими складовими зовнішнього маркетингового середовища, з якими туристське підприємство знаходиться в безпосередній взаємодії. При цьому важливо підкреслити, що фірма може робити істотний вплив на характер і зміст цієї взаємодії. Тим самим вона може брати активну участь у формуванні додаткових можливостей і запобіганні появи загроз її подальшому існуванню.

Перші "серед рівних" в безпосередньому зовнішньому оточенні туристської фірми - це, безумовно, споживачі. Їх вивчення дозволяє краще з'ясувати те, які послуги найбільшою мірою будуть ними прийматися, на який об'єм продажів можна розраховувати, наскільки можна збільшити круг потенційних клієнтів.

Наступною найважливішою ознакою безпосередньої зовнішньої середи є конкуренти, що беруть участь в безперервному суперництві за переваги споживачів. Американський фахівець в області маркетингу Дж. Пілдіч в своїй книзі "Шлях до покупця" підкреслює, що знати своїх конкурентів, - значить, не жаліючи часу і сил, скрупульозно вивчати їх. Для чого це необхідно? А для того, що саме конкуренти задають ті критерії, які фірмі належить досягти або перевершити. Враховуючи надзвичайну важливість перших двох складових безпосереднього оточення зовнішнього середовища маркетингу, вивчення споживачів і дослідження конкурентів виділяються в самостійні напрями маркетингових досліджень [34]. Фактично жодне туристське підприємство не в змозі самостійно організувати тур, забезпечити клієнтів всіма необхідними транспортними засобами, надати житло, організувати живлення і т.д. Для цього звичайно притягуються відповідні підприємства і організації ("суміжники"), що забезпечують бракуючі ланки в комплексному обслуговуванні:

засоби розміщення;

транспортні компанії;

екскурсійні бюро та інших фірми, які надають послуги з супроводу і інформаційного забезпечення туристів;

посередницькі туристичні підприємства;

торгові підприємства;

підприємств загального харчування та інші.

Істотний вплив на діяльність туристського підприємства надають відносини з контактними аудиторіями. Вони є групами осіб, організацій, установ, потенційно або реально впливаючих на діяльність фірми. Потенційна дія може виражатися як в збереженні нейтралітету по відношенню до фірми, так і прояві певного відношення до неї.

Основними контактними аудиторіями, що оточують туристську фірму, є:

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Трудові ресурси Київської області та регіональні особливості їх розміщення й використання
Комплексний розвиток продуктивних сил економічних районів - один з пріоритетних напрямків наукових досліджень та практичної діяльності держави і місцевих органів влади з питань регіонал ...

Шляхи підвищення рентабельності підприємства
Прибуток є однією з основних категорій товарного виробництва. Це передусім категорія, що характеризує відносини, які складаються в процесі суспільного виробництва. Суть фінансової дія ...

Діагностика відновлення основних фондів підприємства
Одне з чинних місць в управлінні матеріальними ресурсами займає процес відтворення та вдосконалення основних фондів. Мета даної роботи розглянути форми відтворення та вдосконалення осно ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.