Меню сайту

Методика визначення локальних коефіцієнтів та коефіцієнта функціонального використання

При грошовій оцінці земельної ділянки в кожному конкретному випадку слід враховувати наявність розвідної мережі, можливості підключення до неї та принципову необхідність використання на земельній ділянці даного елементу інфраструктури.

Основним джерелом інформації при встановленні дії кожного з даної групи факторів є черговий план інженерних мереж разом із крупномасштабною топографічною зйомкою (масштаб 1:1000, 1:500). В разі відсутності таких матеріалів використовуються дані генеральних планів населених пунктів, детальні плани та інші види містобудівної документації, а також натурні обстеження.

Таблиця 4. Інженерно-геологічні фактори

Місцезнаходження земельної ділянки

Значення коефіцієнта

У межах території, що має схил поверхні понад 20%

0,80 - 0,90

На ґрунтах з несучою спроможністю менше ніж 1,0 кг/см при потужності понад 2 м

0,85 - 0,95

У зоні залягання ґрунтових вод на глибині менше 3 м

0,90 - 0,95

У зоні затоплення паводком понад 4% забезпеченості (глибина затоплення понад 2 м)

0,90 - 0,95

У зоні значної заболоченості з ґрунтовим живленням, що важко осушується

0,90 - 0,95

У зоні небезпечних геологічних процесів (зсуви, карст, яружна ерозія - яри глибиною понад 10 м, штучні підземні виробки - катакомби, підроблені території, провали та значні тріщини в земній корі, в тому числі із виходом метану на поверхню)

0,75 - 0,90

На намивних (насипних) територіях

1,02 - 1,07

Місцезнаходження земельної ділянки в зоні прояву того, чи іншого інженерно-геологічного фактору визначається лише на підставі залучення відповідного картографічного матеріалу. Вибір значення локального коефіцієнту залежить від важливості прояву фактору в даному населеному пункті і здійснюється експертним шляхом.

Таблиця 5. Історико-культурні фактори

Місцезнаходження земельної ділянки:

Значення коефіцієнта

У межах заповідної території

1,08-1,20

зоні регулювання забудови

1,07-1,11

У зоні історичного ландшафту, що охороняється

1,06-1,12

У зоні охорони поодиноких пам’яток

1,06-1,12

З метою забезпечення охорони пам’яток історії і культури встановлюються охоронні зони, зони регулювання забудови і зони природного ландшафту згідно чинного законодавства.

Підставою для визначення та делімітації історико-культурних факторів є віднесення пам’яток до Переліку пам’яток загальнодержавного, обласного та місцевого рівня та затверджена проектно-планувальна документація (історико-архітектурний план).

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Тіньова складова національної економіки та напрямки протидії
Світовий історичний досвід господарювання показує, по-перше, що "тіньова" економіка у різних масштабах існувала практично у всіх економічних системах, по-друге, - багатогранні ...

Закономірності формування перехідної економічної системи та її особливості в Україні
Основна частина даної курсової роботи складається з 2-х розділів. Перший розділ має назву «Закономірності і особливості розвитку перехідних економік» і складається з 3-х підрозділів. В ...

Формування стратегії розвитку та її реалізація на підприємстві харчової промисловості
Сучасний етап розвитку економіки України характеризується докорінною зміною умов функціонування організації, що обумовлюється підвищенням рівня мобільності зовнішніх чинників та посилен ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.