Меню сайту

Факторний аналіз економічної безпеки підприємства

З таблиці 2.15 видно, що найбільший розмір прибутку отримують господарства, які входять в третю групу, а найменший - в першу - різниця в розмірі чистого прибутку між названими групами склала 1750 грн/га. За результатами групування будуємо графік (рис. 2.2):

Рис 2.2 Залежність розміру чистого прибутку від фондозабезпеченості

Групування показало, що для досліджуваних аграрних підприємств зростання забезпеченості основними засобами здатне спричинити зростання чистого прибутку, хоча надмірне зростання розміру основного капіталу може призвести до зростання питомої ваги постійних витрат у структурі собівартості продукції, а отже і до зниження прибутку.

На наступному етапі здійснимо групування підприємств за матеріаломісткістю (табл. 2.16), за зношеністю основних засобів (табл. 2.17), за часткою дебіторської заборгованості в авансованому капіталі (табл. 2.18).

Таблиця 2.16

Залежність розміру чистого прибутку від рівня матеріаловіддачі

Групи господарств за матеріаловіддачею, коеф.

Кількість підприємств У групі

Середня у групі матеріаловіддачі, коеф.

Середній у групі чистий прибуток, грн/га

І

ДО 1,0

5

0,84

2283,27

II

від 1,0 до 2,0

18

1,57

772,17

III

більше 2,0

9

2,52

865,60

Всього

32

1,72

1034,55

Матеріаловіддача показує скільки одна гривня вартості матеріальних витрат формує гривень товарної продукції. Логічно, що зростання матеріаловіддачі свідчить про зростання виробництва та реалізації продукції на підприємстві.

Проведене групування в табл. 2.16 показує, що зі зростанням матеріаловіддачі у другій групі порівняно з першою прибуток знизився з 2283 грн/га до 772 грн/га - майже в 3 рази. Тоді як з зростанням матеріаловіддачі з другої групи до третьої прибуток дещо виріс - на 12%. Така ситуація засвідчує, що підприємствам необхідно звернути увагу на ефективність використання оборотних фондів.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8

Подібні статті по економіці

Аналіз економічного потенціалу підприємства та напрями підвищення ефективності його використання
Проблема підвищення рівня конкурентоспроможності вітчизняного виробництва, наявність конкретних переваг, що виступають гарантом тривалого та ефективного функціонування підприємства в ри ...

Економічна безпека підприємства та шляхи її підвищення (на прикладі TOB Острійківське)
На сьогоднішній день, в умовах капіталізму, функціонують тисячі підприємств на принципах повної відповідальності за свої дії. Останнім постійно необхідно приймати важливі рішення, які с ...

Українсько-німецьке спільне підприємство Електронтранс
Спільне українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» створене у 2011 році ПАТ «Концерн-Електрон», компанією «Транс-Тек» (Німеччина) і ТзОВ «Автотехнопроект» (м. Львів) з метою вироб ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.