Меню сайту

Факторний аналіз економічної безпеки підприємства

Із таблиці 2.20 видно, що найбільший прибуток отримують підприємства першої групи, найменший - третьої. В другій групі рівень фінансового левериджу - від 0 до 0,5, саме за такого рівня даного показника підприємства мають найвищий чистий прибуток.

Таблиця 2.21

Залежність розміру чистого прибутку від рівня коефіцієнту автономії

Коефіцієнт атономії, коеф

Кількість підприємств у групі

Середній коефіцієнт автономії, коеф

Середній чистий прибуток, грн/га

І

ДО 0,4

8

0,09

839,6

II

від 0,4 до 0,8

13

0,62

962,5

III

більше 0,8

11

0,89

1261,5

Всього32

0,58

1034,6

1034,6

Із таблиці 2.21 видно, що підприємства третьої групи отримують всередньому найбільший прибуток - на 422 грн/га більше ніж середнє підприємство першої групи і на 299 грн/га більше ніж середнє підприємство другої групи.

За результатами групування будуємо графік: до 0,4 від 0,4 до 0,8 більше 0,8

Так підприємства кожної наступної групи отримують вищий прибуток порівняно з підприємствами попередніх груп: підприємства першої групи мають найменший коефіцієнт автономії та отримують найменший прибуток, підприємства третьої групи мають найбільший коефіцієнт автономії та отримують найбільший прибуток. Лінія тренда свідчить про те, що в зі зростанням коефіцієнта автономії буде спричиняти збільшення чистого прибутку, який отримуватимуть підприємства.

Проаналізувавши усі фактори, які впливають на розмір чистого прибутку на 1 га, хотілось б зазначити, що загалом всі фактори по дослідженій сукупності впливають на результативну ознаку.

Для детальнішого вивчення підприємств, перевірки правильності своїх міркувань проведемо кореляційно-регресійний аналіз, який є доповненням до методу аналітичних групувань. Даний аналіз допомагає встановити та оцінити залежність результативного економічного показника (у) від кількох інших незалежних показників (хь х2, ., хп).

У даному випадку залежною змінною виступає розмір чистого прибутку з розрахунку на 1 га, який і є результативним показником. Кореляційно-регресійне рівняння матиме вигляд:

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Подібні статті по економіці

Шляхи підвищення прибутковості підприємства
Управлінський облік передбачає створення детальної класифікаційної схеми витрат. Керівник або власник підприємства повинен знати, скільки буде коштувати виробництво тієї чи іншої продукц ...

Аналіз ПРП Луганської області
У останні десятиріччя під дією антропогенного фактора в Україні різко погіршився стан навколишнього природного середовища. Гостро постали такі екологічні проблеми як, погіршення якості ...

Удосконалення методики оцінки інвестиційної привабливості аграрних підприємств
Комерційні організації активно залучають позикові кошти, зокрема використовують кредити банків, товарні кредити, акціонерний капітал. Використання кредитів характерне для підприємств, що ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.