Меню сайту

Факторний аналіз економічної безпеки підприємства

Із таблиці 2.20 видно, що найбільший прибуток отримують підприємства першої групи, найменший - третьої. В другій групі рівень фінансового левериджу - від 0 до 0,5, саме за такого рівня даного показника підприємства мають найвищий чистий прибуток.

Таблиця 2.21

Залежність розміру чистого прибутку від рівня коефіцієнту автономії

Коефіцієнт атономії, коеф

Кількість підприємств у групі

Середній коефіцієнт автономії, коеф

Середній чистий прибуток, грн/га

І

ДО 0,4

8

0,09

839,6

II

від 0,4 до 0,8

13

0,62

962,5

III

більше 0,8

11

0,89

1261,5

Всього32

0,58

1034,6

1034,6

Із таблиці 2.21 видно, що підприємства третьої групи отримують всередньому найбільший прибуток - на 422 грн/га більше ніж середнє підприємство першої групи і на 299 грн/га більше ніж середнє підприємство другої групи.

За результатами групування будуємо графік: до 0,4 від 0,4 до 0,8 більше 0,8

Так підприємства кожної наступної групи отримують вищий прибуток порівняно з підприємствами попередніх груп: підприємства першої групи мають найменший коефіцієнт автономії та отримують найменший прибуток, підприємства третьої групи мають найбільший коефіцієнт автономії та отримують найбільший прибуток. Лінія тренда свідчить про те, що в зі зростанням коефіцієнта автономії буде спричиняти збільшення чистого прибутку, який отримуватимуть підприємства.

Проаналізувавши усі фактори, які впливають на розмір чистого прибутку на 1 га, хотілось б зазначити, що загалом всі фактори по дослідженій сукупності впливають на результативну ознаку.

Для детальнішого вивчення підприємств, перевірки правильності своїх міркувань проведемо кореляційно-регресійний аналіз, який є доповненням до методу аналітичних групувань. Даний аналіз допомагає встановити та оцінити залежність результативного економічного показника (у) від кількох інших незалежних показників (хь х2, ., хп).

У даному випадку залежною змінною виступає розмір чистого прибутку з розрахунку на 1 га, який і є результативним показником. Кореляційно-регресійне рівняння матиме вигляд:

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Подібні статті по економіці

Аналіз системи економічних відносин між господарюючими суб'єктами
Людині для існування необхідно виробляти життєві блага: продукти харчування, одяг, взуття, житло, транспортні засоби, меблі, засоби зв'язку, ліки та ін. Для виробництва благ потрібні ек ...

Українсько-німецьке спільне підприємство Електронтранс
Спільне українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» створене у 2011 році ПАТ «Концерн-Електрон», компанією «Транс-Тек» (Німеччина) і ТзОВ «Автотехнопроект» (м. Львів) з метою вироб ...

Взаємовідносини продуктивних сил і виробничих відносин
Історичний екскурс у минуле економічної думки показує, що люди завжди прагнули теоретично усвідомити економічні умови свого існування, мотиви господарської діяльності, а відтак, розгад ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.