Ефективний внутрішній ринок як пріоритет соціально-економічного розвитку України
Успішний розвиток внутрішнього ринку передбачає сталі високі темпи економічного зростання, низьку інфляцію і стабільний валютний курс національної грошової одиниці. Забезпечення його нормального функціонування на основі досягнення сталої ринкової рівноваги - важливе завдання економічної політики держави.
Заходи державної політики, спрямовані на підвищення ефективності функціонування внутрішнього ринку України, збільшення частки вітчизняної продукції у сукупній пропозиції товарів на внутрішньому ринку, збільшення товарообігу між резидентами України передбачають: удосконалення інституційних та організаційно-економічних засад функціонування внутрішнього ринку; підвищення рівня нецінової та цінової конкурентоспроможності вітчизняної продукції кінцевого споживання, що перебуває в обігу на внутрішньому ринку, поліпшення підприємницького клімату; розвиток внутрішніх ринків товарів кінцевого споживання за рахунок вітчизняної продукції з високими якісними характеристиками; створення дієвого інституційного середовища для розвитку ефективної конкуренції між вітчизняними товаровиробниками та імпортерами. Неефективність функціонування внутрішнього ринку в Україні обумовлена незавершеністю ринково спрямованих інституційних перетворень і нерозвиненістю ринкової інфраструктури.
Подальше поліпшення ситуації на внутрішньому ринку залежить насамперед від результативності інституційних реформ. Подолати деформації національного ринку можна лише на основі інституційних перетворень - розвитку конкуренції, зниження рівня монополізації виробництва, повного і прозорого доступу до фінансових ресурсів, забезпечення рівності прав власності тощо. На цій основі буде забезпечуватися й належна ефективність внутрішнього ринку.
Отже, забезпечення розвитку ефективного внутрішнього ринку є необхідною передумовою сталого економічного зростання та важливий соціально-економічний пріоритет держави.
Подібні статті по економіці
Банківська система як інфраструктурний елемент сучасної ринкової економіки
Банківська система - одна з найважливіших та невід’ємних структур економіки.
Її функціонування - запорука успіху проведення економічних реформ у сучасних
умовах.
У процесі становл ...
Трудові ресурси Київської області та регіональні особливості їх розміщення й використання
Комплексний
розвиток продуктивних сил економічних районів - один з пріоритетних напрямків
наукових досліджень та практичної діяльності держави і місцевих органів влади з
питань регіонал ...
Аналіз власного капіталу в СВК Лиманський Очаківського району
Показником діяльності підприємства є його фінансовий стан який відображає
всю інформацію про те чи інше підприємство що функціонує на території держави.
Нині на території України є дуже ...