Меню сайту

Запровадження лізингу в аграрному підприємстві

На поширеність лізингу впливають також психологічні фактори, що характеризують ставлення керівників і підприємців до нього. Навіть при всіх інших позитивних умовах, психологічна непідготовленість людей не дозволяє скористатися можливостями отримання техніки в лізинг. Для цього потрібно мати бажання ризикувати, брати на себе відповідальність, розраховувати на себе, розуміти зміст і сприймати ринкові реформи.

Отже, основними причинами надто повільних темпів лізингової діяльності в Україні в цілому та в її окремих регіонах є: недосконалість фінансово-кредитної політики та нормативно-правової бази, завищення ставки лізингових платежів, низька платоспроможність сільськогосподарських товаровиробників, нерозвиненість ринку лізингових послуг, економічна та політична нестабільність, а також відсутність належного інформаційного забезпечення, психологічна неготовність керівників і спеціалістів господарств до здійснення лізингових операцій. Ці фактори впливають на використання і лізингового механізму в частині матеріально-технічного забезпечення сільського господарства і їх доцільно враховувати у розробці достовірних прогнозів і та напрямів подальшого розвитку й ефективного управління цими процесами.

Протягом 2006-2008 років виробництво сільськогосподарської продукції в господарстві було прибутковим, що свідчить про ефективність використання виробничих ресурсів, зокрема інвестицій. Але разом з тим потрібно підвищувати економічну ефективність використання інвестицій, що можна досягти на основі:

1. Дотримання оптимальних пропорцій між їх складовими: придбання технічних засобів; формування основного стада тварин; витрати на будівлі і споруди.

2. При формуванні витрат на капітальні інвестиції в господарстві, слід забезпечити раціональне співвідношення між основними та оборотним фондами.

. Інвестування технічної сфери. Як відомо, техніка із збільшенням терміну своєї експлуатації з кожним роком зменшує величину прибуткових надходжень.

. Надання державних субсидій. Особливо ретельного обґрунтування потребує клопотання підприємства про надання йому прямої чи непрямої державної субсидії.

. Зміни у фінансовій діяльності господарства. Як додатковими шляхами поліпшення використання інвестицій є: удосконалення проектно-кошторисної справи господарства; скорочення стадії інвестиційного циклу та інше.

Всі вище перераховані заходи можуть мати позитивні результати лише за умови належної організації праці.

Таким чином, ефективність використання виробничих ресурсів необхідно розглядати, насамперед, на основі поліпшення інвестиційної діяльності підприємства та підвищення економічної ефективності капітальних інвестицій у господарстві.

ВИСНОВКИ

Засоби виробництва створюють виробничо-технічний потенціал АПК, що визначається сукупністю матеріально-речових елементів виробництва, які за певних умов забезпечують можливість виконання циклу технологічних операцій для одержання сільськогосподарської продукції. Тому виробничі фонди, що виражають вартість засобів виробництва, є важливою складовою ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств.

Відтворення основних фондів є засобом неухильного підвищення технічної та енергетичної озброєності праці всіх галузей виробничої і невиробничої сфер передовою технікою. Воно служить стабільною базою розширеного відтворення. Інакше кажучи, відтворення основних фондів є матеріально-технічною основою підвищення ефективності виробництва. Процес відтворення матеріально-ресурсного потенціалу сільського господарства тісно пов'язаний з науково-технічний прогресом і процесом інтенсифікації суспільного виробництва.

Вивчивши та проаналізувавши економічну ефективність використання та особливості відтворення основних виробничих фондів в ТОВ “Гостинне” с. Гостинне Немирівського району ми прийшли до таких висновків:

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Види економічного ефекту від впровадження науково-дослідних робіт
В економічній науці першорядне значення мають питання, пов’язані з оцінкою ефективності ресурсів, які використовуються, витрат, які здійснюються та рішень, що приймаються. Всі проблеми ...

АПК в сучасних умовах господарювання
Сьогодні сільськогосподарське виробництво і в цілому агропромисловий комплекс України перебувають у центрі суспільної уваги, оскільки і без того небагатий наш стіл останнім часом особливо з ...

Інноваційно-інвестиційна діяльність підприємства
інноваційний інвестиційний економічний ефект Під інноваційно-інвестиційною діяльністю підприємства розуміється сукупність практичних дій громадян, юридичних осіб і держави щодо реалізації ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.