Запровадження лізингу в аграрному підприємстві
Підприємство є багатогалузевим, коефіцієнт спеціалізації становить 0,2, що свідчить про різні напрямки виробництва продукції. Напрямок господарства зернобуряківничий з розвинутим молочним скотарством.
За аналізований період в господарстві спостерігається тенденція до збільшення вартості валової продукції, і в 2008 р. вона становить 5062,3 тис. грн., що на 1894,3 тис. грн. більше порівняно із 2006 р. Особливих змін в землекористуванні господарства за 2006-2008 рр. не відбулося, лише в 2008 р. площа сільськогосподарських угідь збільшилась на 330,3 га. і становила 3455,2 га.
В 2008 р. в господарстві на 1 працівника було вироблено на 1,77 тис. грн. більше валової продукції ніж в 2006 р., збільшення становить 36 %, на
люд. год. затрат праці на 1,23 грн більше, ніж в базисному році.
В позитивному напрямі змінюється ефективність використання основних та оборотних засобів. Так коефіцієнт оборотності оборотних засобів у 2007 зріс і становив 1,3, що забезпечує зменшення тривалості обороту до 244 днів. Зросла і фондооснащеність підприємства виробничими ресурсами так у 2008 році забезпеченість основними засобами в розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь становить 74,7 тис. грн.
Мають тенденцію до зростання і показники господарювання ТОВ “Гостинне”. Майже на 40% зросла сума одержаного доходу від реалізації продукції і в 2008 році підприємством було одержано 138,4 тис. грн. доходу в розрахунку на 100 га с.-г. угідь. Рівень рентабельності стрімко зростає, що спричинене зниженням рівня витрат та збільшенням суми одержаного прибутку.
Стрімкі темпи зростання середньорічної вартості основних виробничих фондів у господарстві за період 2006-2008 рр. зумовили підвищення показників забезпеченості господарства основними фондами. У 2008 р. у ТОВ “Гостинне” на кожних 100 га сільськогосподарських угідь припадало 74,7 тис. грн. основних виробничих фондів, що майже на 57% вище ніж у 2006 р., і майже на 50% нижче середньо районного рівня.
Відбулися зміни і в структурі основних фондів у господарстві, які пов’язані зі зменшенням у структурі основних фондів їх пасивної частини, та зростанням питомої ваги активної частини основних фондів. Зокрема, питома вага вартості будинків та споруд у структурі основних фондів за досліджуваний період зменшилася на 14 відсоткових пункти.
В господарстві у звітному році на одну гривню середньорічної вартості основних виробничих фондів було вироблено товарної продукції на суму 1 грн. 90 копійок, що більше рівня 2006 року на 20 копійок, 2007 року - на 10 копійок. Окупність використаної частини основних фондів товарною продукцією у господарстві за аналізований період також підвищилась, фондовіддача за товарною продукцією у звітному році зменшилась відносно 2006 року на 5%, але зросла порівняно із 2007 роком на 6%. На кожну гривню використаних основних фондів у 2008 році в ТОВ “Гостинне” було вироблено і реалізовано продукції на 1,90 грн.
Незважаючи на досить стабільний фінансовий стан, для здійснення нормального виробництва, підвищення економічної ефективності та вдосконалення процесу відтворення виробничих фондів пропонуємо:
1. Створити оптимальну структуру складових засобів праці, через збалансованість між робочою силою і відповідними видами машин і устаткування, тобто забезпечити зростання частки прогресивного нового устаткування, удосконалити організацію функціонування виробничої інфраструктури, що сприятиме поліпшенню технічного обслуговування основних підрозділів підприємства. Досягти позитивних зрушень у аналізованому підприємстві без залучення капіталу неможливо. Доцільним є залучення капіталу для підприємства зі сторони, що дасть можливість забезпечити поновлення основних засобів, особливо їх активної частини та розширення оборотних фондів. Отже, необхідно здійснити оптимізацію та технічне переозброєння основних фондів, за умови, що пасивна частина фондів залишиться на незмінному рівні, а підвищиться лише рівень активної частини основних виробничих фондів.
Подібні статті по економіці
Визначення конкурентоспроможності оптового торгівельного підприємства Авіс
Об'єктивні чинники, що пояснюють багато глибинних причин
наших економічних і соціальних труднощів, темпів економічного розвитку, що
знижуються, за останні десятиліття, з одного боку, і п ...
Удосконалення методики оцінки інвестиційної привабливості аграрних підприємств
Комерційні організації активно залучають позикові кошти,
зокрема використовують кредити банків, товарні кредити, акціонерний капітал.
Використання кредитів характерне для підприємств, що ...
Інноваційні напрями регіонального розвитку
У
сучасних умовах господарювання інноваційна діяльність служить могутнім
каталізатором розвитку економіки, тому що вона являє собою інструмент
конкуренції.
Сьогодні
Україна пережива ...