Меню сайту

Загальний аналіз основних техніко-економічних показників та оцінки роботи підприємства

Розрахунок Частки Власних Оборотних коштів в запасах розрахуємо 108983,8 / 27645 * 100 % = 394,2

на кінець періоду 234145,3 / 35823,1 * 100% = 653,6

коефіцієнт абсолютної ліквідності розраховуємо за формулою

(2.1)

Ка.лпзп = 108983,9 / (54940,4+274952,0) = 0,33

Ка.лкзп = 234145,3 / (201510,4+318031,7) = 0,45

Здатність підприємства перетворювати оборотні активи в готівкові грошові засоби, здійснювати чергові платежі та виконувати грошові зобов'язання за рахунок легкомобілізуючих грошових засобів та активів визначає його платоспроможність.

Коефіцієнт покриття характеризується відношенням всіх поточних активів до зобов'язань, також вказує, яку частину зобов'язань по кредитам і розрахункам можна погасити, мобілізувавши всі оборотні засоби.

Згідно даних обробки коефіцієнт покриття склав: на початок періоду - 1,36; на кінець періоду - 1,38 і збільшився на 0,02.

Оптимальне значення показника лежить в межах 2 - 2,5. Тому, можна зробити висновок, що підприємство, яке аналізується з позиції фінансової стійкості і платоспроможності в цілому визначається як незадовільне.

Коефіцієнт швидкої ліквідності показує ймовірність погашення короткострокових зобов'язань при швидкій ліквідності підприємства (без обліку запасів). Він не повинен бути менше 1.

Згідно даних обробки коефіцієнт швидкої ліквідності склав: на початок періоду - 1,25; на кінець звітного періоду - 1,31 і збільшився на 0,06.

Коефіцієнт абсолютної ліквідності - відношення найбільш мобільних оборотних засобів до короткострокових зобов'язань.

По даним обробки коефіцієнт абсолютної ліквідності склав: на початок звітного періоду - 0,33; на кінець звітного періоду - 0,45 і збільшився на 0,12.

Теоретично достатнім значенням цього показника рахується 0,2 - 0,25. Як видно на звітну дату абсолютна ліквідність дорівнює 0,45, тобто більш як достатньою.

Серед показників структури капіталу одним з розповсюджених є показник фінансової стійкості. Він визначається відношенням суми власних коштів до позичкових.

Коефіцієнт фінансової стабільності показує, скільки власних коштів отримано підприємством на одну грошову одиницю залучених коштів.

На початок звітного року підприємство використало на кожну одиницю власних коштів, вкладених в активи 2,15 одиниць залучених коштів. За звітний період співвідношення власних і залучених коштів зменшилось на 0,24 і склало 0,22 або на кожну одиницю вкладених в активи власних коштів припадає 4,50 одиниць залучених коштів.

Таким чином, до кінця звітного періоду кількість залучених коштів збільшилась, а значить фінансова залежність від зовнішніх джерел збільшилась. Фінансова стійкість підприємства збільшилась.

Коефіцієнт фінансової незалежності характеризує фінансову залежність підприємства від зовнішніх джерел фінансування і визначається як відношення загальної суми джерел засобів валюти балансу.

По даних розрахунків коефіцієнт фінансової незалежності склав: на початок періоду - 0,32; на кінець періоду - 0,18, відхилення склало - 0,14.

Збільшення цього показника говорить про погіршення фінансового стану підприємства, але в загальному рахується, що сума заборгованості не повинна перевищувати суму власних джерел фінансування і якщо це співвідношення більше 0,5, то фінансування діяльності за рахунок залучених коштів здійснюється в допустимих нормах.

Коефіцієнт залежності від довгострокових зобов'язань визначається відношенням суми довгострокових зобов'язань до суми власних і прирівняних до них коштів.

По даних розрахунків коефіцієнт залежності від довгострокових зобов'язань склав: на початок періоду - 0,33; на кінець періоду - 1,05, відхилення склало 0,72.

Збільшення цього показника говорить про зменшення фінансової залежності підприємства від довгострокових зобов'язань.

На підприємстві ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття" є такі види соціальних гарантій працівників.

. Одноразові виплати працівникам, що відзначилися при виконанні особливо важких виробничих завдань.

Одноразові преміювання робітників, керівників, спеціалістів та службовців ВАТ, що відзначилися при виконанні особливо - важливих виробничих завдань застосовуються з метою оперативного і прискореного вирішення термінових, непередбачуваних завдань, спрямованих на підвищення ефективності виробництва і відносяться на валові затрати.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Економічне обґрунтування проекту цеху по виробництву вітамінізованої сметани
У даній курсовій роботі обґрунтована економічна ефективність технічних рішень і виконано всі необхідні економічні розрахунки. Розрахунок проведено для продукту під назвою "Вітамініз ...

Вільні економічні зони в Україні та міжнародний досвід їх створення
Перетворення планово-директивної економіки у відкриту ринкову пов'язано сьогодні з вирішенням ряду актуальних проблем: заміною старої господарської структури, реструктуризацією пром ...

Вольногорске скло
Скло – штучний матеріал який має такі властивості, як прозорість. Твердість хімічна стійкість, термостійкість. Крім того скло має властивості, які залежать від його прозорості. Завдяки цьому скл ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.