Техніко-економічне обґрунтування розробленої програми
- закуповувати чи виробляти сировину самостійно,
- об’єми закупівлі,
- методи обробки.
Перелік засобів зменшення собівартості продукції може суттєво вплинути на збільшення прибутку, якщо поставлені цілі є реальними. Перелік повинен бути повним і зрозумілим, в ньому повинні розглядатися всі важливі фази виробництва і маркетингу кожного виробу, а також обов’язки і відповідальність керівництва.
Процедура контролю за вартістю продукції повинна ґрунтуватись да бухгалтерський інформації. Таким чином, бухгалтерська інформація є важливою ланкою між виробництвом та реалізацією продукції. Саме бухгалтерські звіти надають достовірну інформацію про роботу всього підприємства і окремих його відділі за допомогою порівняльних даних і графіків відхилень.
Значний вплив на економію матеріальних ресурсів справляє удосконалення економічної системи нормування витрат сировини та матеріалів на одиницю продукції та посилення контролю за дотриманням затверджених норм.
На тих підприємствах, де нормуванню, як найважливішому чиннику підвищення продуктивності, не приділяється належної уваги і відсутні спеціалісти з нормування, спостерігається висока собівартість продукції, що зумовлена перевитратами енергоносіїв при випуску продукції, матеріалів, що використовуються при ремонті та обслуговуванні устаткування, паливно- мастильних матеріалів при реалізації продукції. Облікова служба підприємств контролює тільки фактичні показники, аналіз резервів зниження собівартості продукції не робиться. Перевитрати електроенергії і газу на випуск одиниці продукції не контролюються, фактичні витрати відносяться на собівартість продукції, закладаються в ціну виробів і за перевитрати сплачує споживач. Однак викликає сумнів відповідність економічних показників реальному стану господарювання тих приватних підприємств, які протягом 2 - 3 років працюють із значними збитками (рівень рентабельності мінус 37 %). Такі показники можуть свідчити про часткову «тінізацію» підприємства: частина виробленої продукції реалізовується за тіньовою схемою, а витрати енергоресурсів, що облічуються лічильниками, розподіляються на обліковану частину продукції і збільшують величину питомих витрат.
Розроблення системи економічних норм і нормативів та чіткий контроль за їх дотриманням дасть можливість спростити аналіз економічної діяльності, допоможе у виборі оптимальної технологічної схеми виробництва відповідно до реальних умов виробництва.
Створивши комісію щодо ефективного управління виробництвом, на підприємстві посиляться функціональні зв’язки в організаційній структурі управління.
До складу комісії по зниженню собівартості продукції на ПП «Каравай» входитимуть: голова комісії - головній бухгалтер та економіст.
Це забезпечить на підприємстві економію витрачання матеріальних ресурсів, зниження інших операційних витрат. Засідання комісії відбуватиметься в кінці кожного кварталу, тобто 4 рази на рік.
Для підвищення обсягів виробництва продукції на підприємстві необхідно більш інтенсивніше використовувати наявні виробничі потужності та вводити нові.
Для збільшення обсягів виробництва продукції на ПП «Каравай» пропонуємо виготовляти новий вид продукції - печиво здобне з начинкою.
Для цього планується закупити наступне обладнання:
- кондитерські печі;
- подільники - округлювачі для мілкоштучни та хлібобулочних виробів «Рогата» (напівавтомат) та «Рогата» (автомат);
- подільники, округлювані та видовбувачі для хлібобулочних виробів;
- тістомісильні машини.
Наведемо технічні характеристики даного обладнання, яке планується закупити для реалізації розробленої програми (табл. 3.4).
Подібні статті по економіці
Економічний аналіз діяльності ЗАТ Одесавинпром
Економічний аналіз на відміну від інших видів аналізу
відноситься до абстрактно-логічних методів дослідження економічних явищ.
Економічний аналіз означає виділення окремих показників
...
Фондовая биржа, как элемент рыночной инфраструктуры
Ринок цінних
паперів. Фіктивний капітал. Випущені акціонерними товариствами акції
й облігації поступають в обіг, створюючи ринок цінних паперів. Про масштаби
цього ринку свідчить то ...
Вимір і забезпечення підвищення якості і конкурентоспроможності продукції
В умовах переходу до ринку успіх кожного конкретного
товаровиробника оцінюється за рівнем ефективності виробництва, обумовленої в
першу чергу ступенем задоволення потреб суспільства з на ...