Вдосконалення соціально-економічного механізму управління підприємством
Висновки та пропозиції
Висока конкуренція в умовах обмеженості ресурсів і тенденцій економічної глобалізації вимагають від сучасних аграрних підприємств особливої уваги до чинників, що визначає успішність та ринкову позицію. Найбільшу важливість при цьому набуває проблема інтенсифікації управлінських процесів, зв'язків і відносин, рішення якої створює незаперечну перевагу і є запорукою конкурентоспроможності підприємства в цілому.
Проведене дослідження базується на теоретичних та методологічних положеннях, які містяться в працях класиків економічної та управлінської науки, працях українських та зарубіжних вчених у сфері ринкової економіки, менеджменту, маркетингу, міжкультурних ділових комунікацій, що дозволило узагальнити досвід підприємств з метою формування організаційно-економічного механізму управління та підвищення ефективності діяльності.
Таким чином, теоретико-методичні розробки знайшли практичне втілення у процесі формування соціально-економічного механізму управління на Сільськогосподарському ТОВ Агрофірмі «Ольгопіль». У результаті проведених досліджень були отримані наступні висновки і рекомендації:
. Формування соціально-економічного механізму управління на підприємствах АПК є одним з методів мобілізації власних ресурсів і підвищення його конкурентоспроможності.
. Механізм управління підприємством - цілісна складна система, що складається з безлічі елементів, таких як цілі, принципи та завдання управління, органи, інструменти та методи, об'єкти та структура управління, аналізу та оцінки виконаної роботи, взаємопов'язаних між собою і з навколишнім зовнішнім середовищем, що дозволяє гнучко реагувати на зміни і адаптувати її до умов, що змінюються, для досягнення максимального кінцевого результату.
. Основною складовою аграрної політики України має стати адекватна ринковим вимогам система державної підтримки сільського господарства, що є умовою забезпечення конкурентоспроможності аграрної галузі.
. Дослідження підходів і методів управління дозволило визначити, що не існує єдиного ефективного способу управління аграрним підприємством. Недоліки в управлінні, які існують в практиці управління підприємствами АПК та полігамність методів управління вимагають впровадження такого походу в управлінні, який найбільшою мірою буде відповідати умовам діяльності підприємств АПК в умовах ринку.
. З метою підвищення ефективності діяльності Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» виявлено, що система управління повинна функціонувати як єдиний механізм. У зв'язку з цим, доцільна розробка і конкретизація організаційно - економічного механізму управління.
. Доведено, що організаційно-економічний механізм управління агропромисловим підприємством являє собою цілісну складну систему, що складається з безлічі елементів, таких як цілі, принципи та завдання управління, органи, інструменти та методи, об'єкти та структура управління, аналізу та оцінки виконаної роботи, взаємопов'язаних між собою і з навколишнім зовнішнім середовищем, що дозволяє гнучко реагувати на зміни й адаптуватися до мінливих умов для досягнення максимального кінцевого результату.
. Побудова організаційно-економічного механізму управління Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» на основі концепції прогностичного управління дозволить своєчасно реагувати на всі зміни зовнішнього і внутрішнього середовища, виробити стратегію для успішного функціонування підприємства.
. Таким чином, застосування запропонованої в роботі методики дає можливість керівництву підприємства АПК більш об'єктивно оцінювати поточний стан підприємства і прогнозувати майбутнє його розвиток оперативно реагуючи на зовнішні і внутрішні зміни середовища.
Дослідження комплексу проблем, пов'язаних з формуванням соціально-економічного механізму управління Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» дозволило обгрунтувати методологію вирішення цих питань, розробити рекомендації щодо формування та впровадження соціально-економічного механізму управління на Сільськогосподарському ТОВ Агрофірмі «Ольгопіль».
Подібні статті по економіці
Витрати виробництва, їх критерії та класифікація
Актуальність
даного дослідження полягає в тому, що підприємства в процесі своєї діяльності,
здійснюваної на основі комерційного розрахунку та самофінансування, здійснюють
матеріальні і ...
Аналіз власного капіталу в СВК Лиманський Очаківського району
Показником діяльності підприємства є його фінансовий стан який відображає
всю інформацію про те чи інше підприємство що функціонує на території держави.
Нині на території України є дуже ...
Управління якістю продукції
В
умовах переходу до ринку успіх кожного конкретного товаровиробника оцінюється
за рівнем ефективності виробництва, зумовленої, насамперед, рівнем задоволення
потреб суспільства з найме ...