Вдосконалення соціально-економічного механізму управління підприємством
Виділимо основні аспекти реформування обліково-інформаційної структури Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль»:
. Програмно-технічний (середа та засоби автоматизованої обробки економічної інформації) (табл. 3.2);
. Організаційний
мета;
система управління;
ієрархія рівнів;
інтеграція функцій управління;
програмно-цільовий підхід.
. Обліково-методологічний.
При вивченні досвіду постановки систематичного управління (менеджменту) показує, що найбільш сприятливе програмну, організаційну і технічну середовище для так званого реінжинірингу створюють сучасні системи комплексного автоматизованого управління аграрним підприємством. На нашу думку, це і необхідно зараз в галузі сільського господарства в Україні. І тому, для досягнення значного покращення результативності діяльності потрібно:
. Керівництву аграрного підприємства повинне підтримувати і залучати реінжиніринг з метою усунення бар`єрів і сприяння успіху.
. Також керівництво повинне управляти реінжиніринговими процесами, дотримуватись відповідних меж, фокусуватись на потребах споживачів і забезпечувати своєчасність впровадження.
. Подальші процеси для реінжинірингу повинні відбиратися на основі чіткого розуміння потреб споживача, очікуваних результатів і потенціалу успіху.
4. В свою чергу, мікроклімат Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» повинен бути «відкритий» для цілей та принципів реінжинірингу.
Таблиця 3.2 Засоби автоматизації та комп’ютеризації обробки економічної інформації
Охоплення завдань автоматизації та комп’ютеризації обробки економічної інформації | ||
Специфікація |
Аудиторія |
Суть (зміст завдань, що ставляться перед системою) |
Описи типових об’єктів економічної інформації |
Керівники автоматизують підрозділи; Консультанти і технічні фахівці, що здійснюють впровадження комплексу |
Модель предметної області, закладена в основу комплексу; Бізнес-процеси, в розрахунку на які комплекс був спроектований |
Типові технологічні інструкції |
Рекомендований порядок виконання операцій персоналом при використанні комплексу в складі автоматизованої системи |
На відміну від програмно-технічного обліково-методологічний і організаційний аспекти не можуть розглядатися загальнотеоретичних. Обліково-інформаційна інфраструктура формується під впливом тих же факторів, що і сам контур управління, тобто певною мірою є унікальною, яка визначається поєднанням економічних, юридичних, організаційних, техніко-технологічних та інших факторів. Ось чому розгляд даних аспектів переходить, як правило, в площину прикладних досліджень. Тим не менш, можна сформулювати такі загальні вимоги:
Орієнтація обліку на цілі управління організацією.
Інтеграція видів обліку, функцій і рівнів управління.
У контексті зазначених вимог дослідження обліково-інформаційного забезпечення управління сільськогосподарських підприємством, ми звернули увагу на собівартість і ціну. Слід зазначити, що показники собівартості, ціни і реалізація готової продукції, традиційно знаходиться в центрі проблематики інформаційно-управлінських аспектів обліку, а для сільського господарства має виключно важливе значення, оскільки є основним оціночним показником і одночасно єдиним, по суті, фактором збільшення прибутку в умовах ринкової економіки та інтеграції України у світову спільноту аграрного бізнесу.
Так, за 1990-2009 рр. в Україні та Київській області істотно збільшився обсяг реалізації зернових, зернобобових та олійних культур (від 41 до 98% за кожною з них). Майже не змінився обсяг реалізації яєць на загальнодержавному рівні за вищевказаний період, що становив 8,6 млн. шт., тим часом, як на Київщині він зріс майже на 40%. Разом з тим реалізація цукрових буряків, картоплі, овочів, плодів та ягід, худоби і птиці (у живій вазі), молока та молочних продуктів, вовни зменшився в середньому на 77,3%.
На наш погляд, вищевказана тенденція свідчить про виробництво лише рентабельної продукції з гарантованим ринком її збуту, але з негативними наслідками для формування та відтворення ресурсного потенціалу аграрного сектора економіки в цілому.
Подібні статті по економіці
Витрати виробництва, їх критерії та класифікація
Актуальність
даного дослідження полягає в тому, що підприємства в процесі своєї діяльності,
здійснюваної на основі комерційного розрахунку та самофінансування, здійснюють
матеріальні і ...
Антимонопольна політика держави і її місце у встановлення сучасних ринкових відносин в Україні
В економічній системі розвинутих країн світу оптимально поєднуються
ринкові важелі саморегулювання народного господарства з державним регулюванням.
Незважаючи на це, економіка цих країн ...
Аналіз фінансового стану та облік фінансових результатів (на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю Родіна-Агро Жовтневого району)
Динамічний
розвиток підприємницької діяльності в Україні супроводжується економічними
суперечностями, зумовленими особливістю ринкової трансформації в умовах
глобалізаціїних процесів. О ...