Меню сайту

Вдосконалення соціально-економічного механізму управління підприємством

Таблиця 3.1 Умовна схема і дефініція бізнес-процесів на Сільськогосподарському ТОВ Агрофірма «Ольгопіль»

Об’єкт управління

Бізнес-процес

Бізнес-система

Вироблення узгодження умов діяльності в аграрній сфері

Технологія

Розробка нових і ефективних методів ведення сільського господарства

Клієнт

Продаж продуктів сільськогосподарського призначення

Постачальники

Залучення матеріальних ресурсів (фабрикат, полуфабрикат)

Персонал

Відтворення персоналу в аграрній сфері та його мотивація

Технологічні засоби

Відтворення технологічних засобів

Фінанси

Власні, кредитні або залучення інвестора

Фундаментальною основою побудови управління Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» є облікова політика організації. Вважаємо, що ОІЗ принципами якого є: відповідальність, керованість, достовірність, релевантність, економічність, конфіденційність, потребує власної облікової політики. Управлінську політику для цілей ОІЗ можна визначити як сукупність способів ведення бухгалтерського обліку управління Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» і складання внутрішньої звітності.

На практиці домінує підхід, за яким ОІЗ Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» є собою деталізований аналітичний облік витрат і результатів, тобто той самий управлінський облік. Бухгалтерії, що керують, створювані навіть у великих компаніях, при веденні обліку керуються принципами і правилами ведення фінансового обліку. Наслідком такого підходу є тотожність фінансових результатів, що генеруються системами фінансового та управлінського обліку.

Для реалізації різноманітних цілей управління використовується інформація з облікових і позаоблікового джерел. Однак провідна роль зберігається за обліковою інформацією. Даний пріоритет визначається тим, що бухгалтерський облік, функціонуючи і охоплюючи процеси виробництва, обігу та розподілу продукції, формує повну інформацію про кругообіг засобів. В обліку і контролі формуються інформаційні потоки зворотного зв'язку. Отже, призначення зазначених функцій полягає в організації інформації таким чином, щоб найбільш точно можна було оцінити реальний стан керованих процесів у порівнянні з очікуваним і прийняти оптимальне регулюючий вплив.

Особливої уваги при формуванні облікової політики для цілей ОІЗ заслуговують організаційно-методичні питання обліку витрат та формування фінансового результату. Центральним завданням обліково-інформаційного забезпечення обліку є організація обліку витрат за місцями їх виникнення і по носіях витрат. У системі фінансового обліку калькулювання відсутня. Тому обліковій політики прописуються підходи до класифікації витрат, зокрема, до їх поділу на постійні та змінні. Для організації подібного обліку зазвичай передбачається спеціальний рівень аналітики. У разі застосування системи «директ-костинг» облікової політики пропонується формування змінної собівартості продукції (робіт, послуг), до якої включаються всі змінні витрати, пов'язані з продуктом - як виробничі, так і позавиробничі. Це дозволить організації в кінцевому підсумку сформувати показник маржинального доходу, завдання якого полягає в покритті постійних витрат і формування прибутку організації. Механізм формування маржинального доходу на бухгалтерських рахунках також прописується в обліковій політиці, сформованої для цілей управлінського обліку.

Отже, низька ефективність персоналу управління в українських підприємствах актуалізує необхідність формування концепції обліково-інформаційної інфраструктури підприємства, адекватної новим економічним умовам. Однак вона не повинна сліпо копіювати американську чи західноєвропейську моделі. Необхідне поєднання прогресивної облікової методології з особливостями української практики рахівництва і зарубіжними досягненнями в області технологій обробки економічної інформації.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Подібні статті по економіці

Види економічного ефекту від впровадження науково-дослідних робіт
В економічній науці першорядне значення мають питання, пов’язані з оцінкою ефективності ресурсів, які використовуються, витрат, які здійснюються та рішень, що приймаються. Всі проблеми ...

Загальна характеристика роботи ВАТ Бердичівський пивоварний завод
Я,, проходив виробничу практику на ВАТ "Бердичівському пивоварному заводу”. Мета мого стажування: написання звіту з практики та курсової роботи, поглиблення та закріплення теорет ...

Дефекти ринку та механізми їх усунення
З давніх часів існування людства ринок визначався як місце торгівлі товарами. Він і зараз існує у вигляді колгоспних ринків, де реалізуються, головним чином, продукти харчування. Є й реч ...

Copyright © 2025. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.