Стратегічний аналіз діяльності «Київ-Конті»
Як бачимо, практично всі сегменти кондитерської галузі розвиваються динамічно, але якщо ринок цукерок, шоколаду, шоколадних виробів вже вийшов на стабільний рівень виробництва / споживання, то ніша борошняних виробів ще до кінця не заповнена і знаходиться на стадії заповнення. Тому певну зацікавленість кондитери - як провідні, так і ті, що розвиваються, проявляють до мучної групи, обсяг якої за останні 5 років збільшився в 2-5 разів. В першу чергу це стосується крекерів, печива, рулетів, вафель, глазурованих шоколадом цукерок на вафельній основі, а також тортів та тістечок. В порівнянні з 1990 роком, коли рівень споживання кондитерських виробів становив близько 20 кг/рік на душу населення, можна стверджувати, що сьогодні ринок не насичений, оскільки в 2002 році споживання даної продукції становило лише близько 12 кг, в 2004 - близько 13 кг. Проте це свідчить лише про низьку купівельну спроможність населення. Тому більше ніж 30% виробів експортується, що за даних умов не лише вигідно, але й необхідно для розвитку підприємств. Популярність нашої продукції за кордоном - це визнання її якості і міжнародний авторитет вітчизняних виробників. Це, в свою чергу, стимулює до подальшого розвитку та вдосконалювання виробництва. Нарешті, це свідчить про те, що вітчизняні виробники заповнили внутрішній ринок до рівня платоспроможного попиту населення і мають можливості для подальшого збільшення обсягів випуску солодощів [33].
За оцінками фахівців, потенційна місткість ринку України складає понад 1 млн. тонн виробів. Тому щорічний темп зростання виробництва в 10% виглядає реально, при відсутності будь-яких форс-мажорних змін у законодавчій базі (наприклад, введення акцизу на кондитерські вироби).
Асортимент борошняних виробів, запропонований вітчизняними кондитерами, надзвичайно різноманітний. Лише печива випускається близько 900 видів, вафель - понад 500. Проте більшість операторів переконані: ринок ненасичений як кількісно, так і якісно. У той же час купівельна спроможність населення залишається невисокою.
Кондитерська галузь України представлена 28 великими підприємствами, 100 заводами продтоварів, 168 невеликими кондитерськими цехами і підприємствами суспільного харчування. Сумарна потужність 28 кондитерських фабрик складає понад 600 тис. тонн на рік (понад 1 млн. тонн нарік в цілому по галузі). Всі підприємства галузі приватизовані.
Асортимент продукції, що випускається, представлений наступними видами кондитерських виробів:
· цукристі вироби
(карамель, драже, м'які цукерки, глазуровані в шоколаді і неглазуровані, ірис, халва, мармелад і інші);
· шоколадні вироби
(шоколад, шоколадні батончики, какао-порошок, солодкі плитки);
· борошняні вироби
(печиво, крекер, пряники, торти, вафлі, бісквіти);
· інші вироби
(молочна кислота, харчові концентрати, дріжджі, розчинна і мелена кава, спеції і інші).
Об'єктом дослідження виступає компанія ЗАТ ВО «Київ-Конті» в розрізі безпосередньо борошняних кондитерських виробів.
Діагностика діяльності провідних виробників кондитерської
продукції
Донецька компанія ЗАТ ВО «Київ-Конті»,
для якої виробництво борошняних виробів - один з провідних напрямків діяльності (понад 60% від обсягу виробництва компанії в 2003 році). Компанія ЗАТ ВО «Київ-Конті» відома на ринку України та країн СНД починаючи з 1997 року. Сьогодні вона входить у трійку лідерів вітчизняного кондитерського ринку і займає перше місце за темпами зростання обсягів виробництва.
З придбанням російської кондитерської фабрики (Курської) частина експорту з України суттєво знизилась, в попередні роки вона досягала 40%.
В асортименті компанії близько 300 найменувань продукції, серед якої - цукерки помадні, печиво, шоколадно-вафельні торти, батончики, вафлі, карамель, драже, мармелад, а з 2004 року - крекер, пралінові цукерки і шоколад.
Компанії також належать фабрики в Донецьку, Горлівці і Константинівці. Фабриками компанії ЗАТ ВО «Київ-Конті» випускається понад 50 видів печива (переважно цукрового), бісквітні вироби і вафлі.
Групу лідерів очолює корпорація
Roshen
,
яка володіє виробничими потужностями в Києві, Донецькій, Кременчуцькій і Вінницькій областях. В 2002 році до складу корпорації увійшла Ліпецька кондитерська фабрика «Ліконф» (Росія), виробнича потужність якої становить близько 30 тис. тонн продукції на рік. Корпорація має чітку спеціалізацію за підприємствами: Київська фабрика імені Карла Маркса спеціалізується на випуску шоколадної та бісквітної продукції. Вінницька кондитерська фабрика на виробництві глазурованих вафель та вафельних тортів. Також фабрика випускає цукерки в коробках типу “Пташине молоко”, “Стріла Подільська”, печиво “До кави”, “Акробат”.
Подібні статті по економіці
АПК в сучасних умовах господарювання
Сьогодні
сільськогосподарське виробництво і в цілому агропромисловий комплекс України
перебувають у центрі суспільної уваги, оскільки і без того небагатий наш стіл
останнім часом особливо з ...
Загальна характеристика господарської діяльності ДП Тростянецьводоканал
Актуальність
дипломної роботи полягає у орієнтації на підготовку кваліфікованих фахівців для
фінансової системи держави, які повинні об'єктивно оцінювати економічні
процеси, що відбуваю ...
Державний бюджет. Дефіцит бюджету
ХХ
століття визначилось значним розвитком суспільства і, як результат цього,
розвитком держави взагалі. Однією з найважливіших передумов розвитку та
існування сучасної демократичної де ...