Меню сайту

Методика проведення фінансового аналізу

Оцінка стабільності діяльності підприємства в довгосроковій перспективі пов`язана із загальною фінансовою структурою організації, ступенем її залежності від зовнішніх кредиторів й інвестроів, умовами на яких притягнуті й обслуговуються зовнішні джерела коштів.

Існують різні методики аналізу фінансвого стану. У нашій країні по досвіду екрномічно розвинених країн все більше поширення одержує методика, заснована на розрахунку й використанні в просторово-часовому аналізі системи коефіцієнтів. Показники можуть бути розраховані безпосередньо за даними бухгалтерської звітності. Однак зручніше перетворити баланс шляхом агрегування статей й їхнього перегрупування: в активі- по ступені убування ліквідності активів, у пасиві- по ступені зростання строків погошення зобов`язаннь. Ми вважаємо, що такий підхід більше зручний як в обчислювальному плані, так і з позиції розуміння логіки розрахунку[21].

Практика щорічної зміни складу статей звітності й порядку їхнього розташування приводить до постійної зміни алгоритмів розрахунку аналітичних коефіцієнтів у прив`язці їх до номерів рядків поточної звітності. Побудова ущільненого балансу нетто дозволяє залишати алгоритми розрахунку незмінними, а міняти лише процедуру звірення (агрегування) балансу.

Під ліквідністю якого-небудь активу варто розуміти здатність його трансформуватися в кошти, а ступінь ліквідності визначається тривалістю часового періоду, протягом якого ця трансформація може бути здійснена. Чим коротше період, тим вище ліквідність данного виду активів [40].

Говорячи про ліквідність комерційної організації, мають на увазі наявність у неї оборотних коштів у розмірі, теоретично достатньому для погашення корокострокових зобов`язань, хоча б і з порушенням строків погашення, передбачених контрактами. Кількісно ліквідність характеризується спеціальними відносними показниками - коефіцієнтами ліквідності.

Отже, фінансовий стан підприємства характеризується сукупністю показників, що відображають наявність, розширення та ефективність використання фінансових ресурсів підприємства. На фінансовий стан впливають операційна і фінансова діяльність підприємства. Тому аналіз фінансового стану має грунтуватися на аналізі показників виробничої діяльності, що прямо впливають на фінансові показники підприємства. Більшість цих показників буде використовуватися в даному дослідженні.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Формування та використання виробничої потужності підприємства
В умовах формування та розвитку ринкових відносин центр господарської діяльності зміщується до первинної ланки економічної системи - підприємства. Підприємство є головним структуроутвор ...

Економічний аналіз
В нових умовах формування ринкових відносин, функціонування підприємств різних форм власності, необхідно знаходити нові шляхи підвищення ефективності суспільного виробництва, а також ум ...

Управління конкурентоспроможностю підприємства ресторанного господарства в умовах глобалізації
Актуальність теми. З розвитком ринкових відносин відбувається становлення і формування конкурентного середовища в національній економіці. Підвищення жорсткості методів та форм проявленн ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.