Франчайзинг як засіб мінімізації підприємницьких ризиків
) інформаційні (ставши частиною мережі, франчайзі дізнається від франчайзера всю необхідну інформацію про товарний знак, різноманітні ноу-хау, також франчайзер забезпечує навчання персоналу і безпосередньо самого франчайзі). ([19, с. 25-27]
Таким чином, можна побачити, що франчайзинг дає можливості мінімізувати значну частину підприємницьких ризиків, а деяких майже уникнути.
Одне з найнегативніших явищ, яке може трапитися на ранньому етапі розвитку франчайзингової системи, що пов'язана з виробництвом і впровадженням новацій, - це невдале функціонування чи ризик. Додаткова участь в управлінні, час, кошти, необхідні для виправлення ситуації, збільшують розмір витрат франчайзера.
Взагалі, до недоліків придбання малого бізнесу на умовах франшизи, котрі можуть нести за собою ризики для підприємства, можна віднести наступні:
успадкування покупцем будь-яких вад існуючої фірми;
ймовірність перенесення незадоволеності споживачів товарами і послугами існуючого бізнесу на новий;
ризик успадкування несумлінних працівників;
ймовірність успадкування не найкращої клієнтури ті труднощів, що будуть супроводжувати зміну іміджу фірми;
складність реорганізації старої форми існуючої компанії.
Існує ряд особливих вимог, які мають бути виконані для того, щоб визначити можливість створення франчайзингової системи в підприємництві:
- для забезпечення впевненості франчайзі, що вони вкладають кошти в життєздатний бізнес, необхідно, щоб пропоновані товари та/або послуги пройшли попередню перевірку на практиці;
- товари та/або послуги повинні мати помітні характеристики та відмінності, підтримуватись товарним знаком або торговельною маркою, яка добре відомі в секторі бізнесу потенційного франчайзі;
- процеси й системи, які франчайзер передає франчайзі, для успішного тиражування незмінного іміджу підприємств у всіх торговельних точках повинні бути простими, легкими в освоєнні, не вимагати тривалого часу для введення в експлуатацію;
- прибуток має бути таким, щоб забезпечити і франчайзеру, і франчайзі необхідний рівень заробітку та доходів з інвестицій.
Мають значення і такі додаткові критерії:
- має бути створений механізм забезпечення постійної технічно? підтримки й допомоги, а також розвитку бізнесу ФМ;
- повинна існувати достатня кількість франчайзі, що відповідає бізнес-планам потенційного франчайзера.
Негативна подія на ранньому етапі бізнесу погано впливає на розвиток системи і зменшує ефективність управління. Перевірка спроможності розширити систему потребує досвіду виявлення причин невдалого бізнесу. Можливо ними були система управління, що працювала не досить ефективно, та недостатність інформації, а можливо - фундаментальні ші проблеми.
Відправною точкою для побудови і використання ефективної франчайзингової стратегії для підприємництва є аналіз власних переваг та недоліків, головна мета якого полягає в знаходженні тих переваг використання франчай - зингу як інструмента стратегічного розвитку підприємництва, які сприятимуть подоланню слабких сторін франчай - зингового підприємництва.
Створення моделі утворення доходу, яка забезпечувала б прийнятний рівень прибутковості для франчайзера і франчайзі, можливо виконати за допомогою математичних моделей франчайзера та франчайзі, якщо задати необхідну вхідну інформацію щодо коефіцієнтів моделей та обсягів фінансових потоків.
Франчайзингова схема побудови й оптимізації дистрибуції має свої бізнес-ризики.
Франчайзинг як система ведення бізнесу створює сприятливі передумови для малого бізнесу скористуватися можливостями великих корпорацій. Але франчайзинг може розвиватися тільки на основі успішного бізнесу, і його не слід розглядати як засіб, спрямований на поліпшення справи, яка розвалюється.
Подібні статті по економіці
Взаємовідносини продуктивних сил і виробничих відносин
Історичний
екскурс у минуле економічної думки показує, що люди завжди прагнули теоретично
усвідомити економічні умови свого існування, мотиви господарської діяльності, а
відтак, розгад ...
Витрати основної діяльності залізничного транспорту
Економічний аналіз є конкретною методологічною дисципліною. Ґрунтуючись
на матеріалах інших економічних дисциплін і значною мірою узагальнюючи набуті
студентами знання, він допоможе майб ...
Економічний аналіз діяльності ЗАТ Одесавинпром
Економічний аналіз на відміну від інших видів аналізу
відноситься до абстрактно-логічних методів дослідження економічних явищ.
Економічний аналіз означає виділення окремих показників
...