Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях
В підготовці, прийнятті і реалізації управлінських рішень беруть участь всі посадові особи підприємства. Вони забезпечили працюючих правилами, стандартами, нормами, положеннями, інструкціями та іншими нормативними актами з охорони праці. Провели паспортизацію дільниць, робочих місць щодо відповідності їх вимогам охорони праці. Своєчасно ведуть підготовку статистичних звітів підприємства з питань охорони праці; розробку перспективних та поточних планів роботи підприємства щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці.
Слабким місцем роботи посадових осіб підприємства є пропаганда безпечних та здорових умов праці у підрозділах підприємства. Для поліпшення роботи керівництву підприємства рекомендується впровадити роботу методичного кабінету з охорони праці, де відповідальні особи змогли би вести пропаганду безпечних та нешкідливих умов праці шляхом проведення консультацій, бесід, інформаційних стендів тощо.
Спеціалізацією ТОВ «Родина - Агро» є вирощування зернових та інших культур, де широко впроваджується інтенсивні технології, машини і механізми, є необхідний рівень електрифікації та хімізації, що супроводжується появою додаткових небезпечних та шкідливих виробничих факторів, які можуть негативно впливати на здоров’я та безпеку аграріїв. Поява таких факторів формує додаткові труднощі в створенні здорових та безпечних умов праці на підприємстві. Щодо виробничого середовища ТОВ «Родина - Агро», то воно включає в себе комплекс виробничих споруд з усіма їх елементами, знаряддя праці, машини, механізми, інструмент, прилади, сировина, матеріали, енергоносії, повітряне середовище, а також люди, і являє собою певне джерело небезпеки.
Кожен з цих елементів може стати мірою ризику для робітників підприємства і є чинниками, які являються перешкодою оптимальному або бажаному рівню виконання робіт та можуть привести до нещасних випадків, аварій на підприємстві.
Як свідчать дані проведенного аналізу умов праці на ТОВ «Родина - Агро» можна зробити висновок - на робочих місцях підприємства є допустимі та шкідливі умови праці.
Шкідливі умови праці можуть у робітників підприємства визвати професійні захворювання, які прийнято класифікувати по етіологічному принципу з урахуванням характеру професійної шкідливості. Розрізняють захворювання, викликані дією:
По перше - фізичних факторів. Вібраційна хвороба, професійна тугову-хість, захворювання нервово-м′язового і кістково-суглобового апарату.
У робітників підприємства паталогії розвиваються внаслідок вібрації, шуму, перенапруження і травмування нервово-м′язового і опорно-рухового апарату. Механізатори, водії сільськогосподарської техніки на робочих місцях мають джерела шкідливих чинників виробництва. Двигун і трансмісія, межуючи з робочим місцем, являються могутніми джерелами шуму і вібрації, які погіршують умови їх роботи.
Вібраційна хвороба зустрічається у трактористов, комбайнерів, водіїв важких машин. Захворювання розвиваються у механізаторів з великим стажем роботи (більше 10 років).
По друге - хімічних речовин, які використовуються в сільському господарстві. Гострі і хронічні отруєння пестицидами, мінеральними добрива-ми.
Робітники складського господарства, механізатори, робітникі, які виконують польові роботи стикаються з багатьма хімічними сполуками різного ступеня токсичності. Головними з них є вихлопні гази, пестициди, мінеральні добрива. Щоб поліпшити умови праці та захистити організм людини їм видається спеціальний одяг, захисні окуляри, кабіни механізаторів надійно захищають від дії хімічних речовин.
Подібні статті по економіці
Інфляція в Україні
Найефективнішим
індикатором «здоров’я» економіки країни є її фінансовий стан. Адже фінансова
система не лише забезпечує необхідні взаємозв’язки в економіці, вона є одним з
найвпливовіши ...
Анализ конкурентоспособности предприятия
Одна з найважливих задач розвитку підприємтсва і країни в цілому,
нерозривно пов`язана з ефективністю виробництва, забеспечення випуску
необхідної кількості сучасних виробів та покращенн ...
Фінансування інноваційних проектів через мережу інноваційних фондів
Економічна
криза в Україні призвела до того, що вітчизняна наука переживає надзвичайно
складні часи (бюджет Академії наук скоротився на 85% минулого рівня).
Проте
навіть в такий скла ...