Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях
Для ефективного попередження захворювань, збереження здоров’я та працездатності робітників, зменшення соціально-економічних наслідків, керів-нику та посадовим особам підприємства, керівникам структурних підрозділів необхідно розробляти та впроваджувати всі необхідні профілактичні заходи з урахуванням вимог гігієни праці та виробничої санітарії.
Це заходи які навчать працівників безпечним методам роботи з усвідомленим урахуванням всіх небезпек та шкідливостей, що несе та чи інша професія; професійний відбір кандидатів на посаду з виявленням їх придатності до роботи в умовах впливу того чи іншого негативного фактора; проведення регулярних планових медоглядів робітників, працюючих в шкідливих умовах; здійснення постійної санітарно-освітньої роботи; механізація, автоматизація процесів, проведення технологічних, санітарно-гігієнічних та інженерно-технічних робіт по ліквідації або суттєвому ослабленню джерел шкідливості й небезпечності, зниження важкості та напруженості праці; раціоналізація та оптимізація режимів праці й відпочинку або повна заборона деяких видів робіт; обов’язкове використання засобів колективного або індивідуального захисту в шкідливих і небезпечних умовах та виконання всіх вимог гігієни праці та особистої гігієни; безкоштовна видача спецхарчування, молока та інших профілактичних продуктів; допомога в наданні хворим працівникам путівок для санаторно-курортного лікування.
Відхилення параметрів технологічних процесів від норми та вихід їх з-під контролю людини призводять до різноманітних аварій, пожеж, катастроф. Надзвичайні ситуації на підприємстві торкаються як правило робітників підприємства. Однак їх дія може бути небезпечною для населення, яке живе поруч з підприємством, а велика імовірність появи небезпеки є імовірністю великого числа поражених, які потребують екстреної допомоги.
Хімічні речовини, які використовуються та зберігаються на території ТОВ «Родина - Агро» є пестициди і добрива. В чималих обсягах вони зберігаються на складах підприємства. Вважаючи порушення правил зберігання, експлуатації хімічних речовин завжди є реальна загроза викиду цих речовинна територію і ураження людей. Це є небезпека, яка може привести до надзвичайної події на підприємстві.
При таких умовах необхідні міри по захисту персоналу, що беруть участь в аварійно-рятувальних роботах. З цих обставин на підприємстві необхідно провести захисні заходи: прогнозування, виявлення і періодичний контроль за змінами хімічної обстановки, оповіщення персоналу підприємства. Ці заходи повинні проводитися з надзвичайно високою оперативністю та в мінімально можливі терміни.
Мета заходів - виключення або максимальне послаблення поразки персо-налу і збереження його працездатності.
Обсяг і порядок здійснення заходів по захисту залежать від конкретної обстановки, що може скластися в результаті хімічно небезпечної аварії, наявність часу, сил і засобів для здійснення заходів по захисту і інших чинників.
Передусім захист від хімічно небезпечних речовин організується і здійснюється заздалегідь. Заходи захисту носять як організаційний, так і інженерно-технічний характер і направлені на виявлення і усунення причин аварій, максимальне зниження можливих ушкоджень і втрат, на створення умов для вчасного проведення локалізації і ліквідації можливих наслідків аварії.
Організаційні заходи підприємства від хімічно небезпечних речовин складають:
Подібні статті по економіці
Економічний аналіз фінансових результатів та оцінка фінансового стану ПАТ Полтавський турбомеханічний завод
Рівень ефективності господарської діяльності будь-якого
підприємства визначають фінансові результати, отримані внаслідок цієї
діяльності. Це можуть бути як прибуток, так і збитки.
Ан ...
Удосконалення управління ефективністю виробництва в умовах ПП Каравай м. Житомир
Актуальність теми дипломної роботи обумовлена тим, що в сучасних умовах
господарювання управління ефективністю виробництвом набуває великого
суспільного, морально-емоційного та стимулююч ...
Іноземний капітал в економіці України стан, проблеми і перспективи
Актуальність теми. Україна як молода незалежна,
суверенна держава не має достатнього досвіду налагодження економічних зв'язків
з іншими країнами світу. Світові економічні зв'язки нам пот ...