Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях
Для ефективного попередження захворювань, збереження здоров’я та працездатності робітників, зменшення соціально-економічних наслідків, керів-нику та посадовим особам підприємства, керівникам структурних підрозділів необхідно розробляти та впроваджувати всі необхідні профілактичні заходи з урахуванням вимог гігієни праці та виробничої санітарії.
Це заходи які навчать працівників безпечним методам роботи з усвідомленим урахуванням всіх небезпек та шкідливостей, що несе та чи інша професія; професійний відбір кандидатів на посаду з виявленням їх придатності до роботи в умовах впливу того чи іншого негативного фактора; проведення регулярних планових медоглядів робітників, працюючих в шкідливих умовах; здійснення постійної санітарно-освітньої роботи; механізація, автоматизація процесів, проведення технологічних, санітарно-гігієнічних та інженерно-технічних робіт по ліквідації або суттєвому ослабленню джерел шкідливості й небезпечності, зниження важкості та напруженості праці; раціоналізація та оптимізація режимів праці й відпочинку або повна заборона деяких видів робіт; обов’язкове використання засобів колективного або індивідуального захисту в шкідливих і небезпечних умовах та виконання всіх вимог гігієни праці та особистої гігієни; безкоштовна видача спецхарчування, молока та інших профілактичних продуктів; допомога в наданні хворим працівникам путівок для санаторно-курортного лікування.
Відхилення параметрів технологічних процесів від норми та вихід їх з-під контролю людини призводять до різноманітних аварій, пожеж, катастроф. Надзвичайні ситуації на підприємстві торкаються як правило робітників підприємства. Однак їх дія може бути небезпечною для населення, яке живе поруч з підприємством, а велика імовірність появи небезпеки є імовірністю великого числа поражених, які потребують екстреної допомоги.
Хімічні речовини, які використовуються та зберігаються на території ТОВ «Родина - Агро» є пестициди і добрива. В чималих обсягах вони зберігаються на складах підприємства. Вважаючи порушення правил зберігання, експлуатації хімічних речовин завжди є реальна загроза викиду цих речовинна територію і ураження людей. Це є небезпека, яка може привести до надзвичайної події на підприємстві.
При таких умовах необхідні міри по захисту персоналу, що беруть участь в аварійно-рятувальних роботах. З цих обставин на підприємстві необхідно провести захисні заходи: прогнозування, виявлення і періодичний контроль за змінами хімічної обстановки, оповіщення персоналу підприємства. Ці заходи повинні проводитися з надзвичайно високою оперативністю та в мінімально можливі терміни.
Мета заходів - виключення або максимальне послаблення поразки персо-налу і збереження його працездатності.
Обсяг і порядок здійснення заходів по захисту залежать від конкретної обстановки, що може скластися в результаті хімічно небезпечної аварії, наявність часу, сил і засобів для здійснення заходів по захисту і інших чинників.
Передусім захист від хімічно небезпечних речовин організується і здійснюється заздалегідь. Заходи захисту носять як організаційний, так і інженерно-технічний характер і направлені на виявлення і усунення причин аварій, максимальне зниження можливих ушкоджень і втрат, на створення умов для вчасного проведення локалізації і ліквідації можливих наслідків аварії.
Організаційні заходи підприємства від хімічно небезпечних речовин складають:
Подібні статті по економіці
Управління оборотними коштами
оборотні кошти
платоспроможність ліквідність
Сучасний український бізнес диктує нагальну потребу формування цілісної
системи керування фінансами вітчизняних компаній. Для передових україн ...
Аналіз фінансового стану та облік фінансових результатів (на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю Родіна-Агро Жовтневого району)
Динамічний
розвиток підприємницької діяльності в Україні супроводжується економічними
суперечностями, зумовленими особливістю ринкової трансформації в умовах
глобалізаціїних процесів. О ...
Фінансування інноваційних проектів через мережу інноваційних фондів
Економічна
криза в Україні призвела до того, що вітчизняна наука переживає надзвичайно
складні часи (бюджет Академії наук скоротився на 85% минулого рівня).
Проте
навіть в такий скла ...