Меню сайту

Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях

Пестициди і мінеральні добрива в господарстві зберігають у складських приміщеннях, спеціально призначених для цього. Вони побудовані по типовим проектам. Територія складів огороджена, однак місця для достатнього розвороту машин не вистачає. На території складу розташований навіс, де зберігається пуста тара. Приміщення для зберігання пестицидів складається із двох відділень: в першому - засоби особистої гігієни, аптечка першої допомоги, інвентар, стіл для оформлення і зберігання документації; в другому - зберігають пестициди.

Приміщення складу сухе, світле, стіни оштукатурені, дах непротікає, підлога - зацементована, але тоннаж зберегаємої продукції не відповідає нормам та правилам зберігання пестицидів і мінеральних добрив, він значне перевищує норми. На складі є освітлення і вентиляція, але необхідно додаткове освітлення для більш щільного освітлення. Пестициді зберігаються на складі на підлозі. Для цього є піддони і стелажі, але де які з них потребують ремонту і заміни.

Пестициди зберігаються у цілій, закритій тарі, на якій є етикетки і коротка інструкція по застосуванню і умовам зберігання. Однак розміщення їх не відповідає класифікації по токсичності і горючості. Затарені пестициди і добрива зберігають штабелями. При зберіганні і відпусканні пестицидів створений облік з веденням відповідної документації яку веде комірник. Але не завжди відповідальні особи при роботі з пестицидами невикористані залишки і порожню тару своєчасно повертають на склад під розписку комірника.

Транспорт для перевезення пестицидів і мінеральних добрив повинен відповідати вимогам «Правил перевезення автомобільним транспортом мінеральних добрив і хімічних засобів захисту». Однак транспорт підприємства не завжди відповідає цим вимогам, його не завжди можна легко очистити і знезаразити.

На підприємстві, яке досліджується виявленні випадки, коли механізатори внаслідок екстремальних умов (висока температура повітря) при використанні пестицидів працюють на тракторах без кабін або в кабінах з відкритими вікнами і дверцятами.

По трете - пилу. Виникає пиловий бронхіт, пневмоконіоз і ін. Найбільш суттєвим фактором, що визначає наявність пилу в робочій зоні механізатора, є вологість і структура ґрунту, розташування робочого місця відносно пилоутво-рюючих органів, напрям і швидкість руху вітру відносно руху агрегату і швид-кість руху агрегату. Комбайнове збирання сільськогосподарських культур, робота зернових комбайнів з подрібнювачем, передпосівна культивація і сів озимих, посів технічних культур, міжрядна обробка, збирання зернових без подрібнювача, осіння оранка, транспортні роботи, весняна оранка, затримання вологи, весняна сівба зернових, внесення добрив і інші роботи - це ті роботи які по наявності пилу в робочій зоні можна віднести до шкідливих, які негативно впливають на здоров`я працюючих.

По четверте - біологічних факторів. Інфекційні, паразитарні, алергічні й інші захворювання, які передаються людині від хворих тварин, а також алергічні захворювання, обумовлені алергенами рослинного і тваринного походження.

Ці алергічні захворювання найбільш часто зустрічаються у осіб, зайнятих на підприємстві вирощуванням технічних культур, особливо в період їх цвітіння, у працівників, зайнятих збиранням сіна, вирощуванням і переробкою технічних культур. Пестициди, мінеральні добрива впливають на механізаторів.

Як свідчать статистичні дані по ТОВ «Родина - Агро», втрати від захворювань внаслідок несприятливих умов є суттєвими. Широкий спектр професійних, виробничих та неспецифічних захворювань на підприємстві робить надзвичайно актуальним проблему профілактичних заходів.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Тіньова складова національної економіки та напрямки протидії
Світовий історичний досвід господарювання показує, по-перше, що "тіньова" економіка у різних масштабах існувала практично у всіх економічних системах, по-друге, - багатогранні ...

Управління товарними запасами
Україна вже тривалий час знаходиться в стані глибокої економічної кризи. Об’єктивно в таких умовах найбільш вигідні галузі, в яких період обороту капіталу мінімальний. Торгівля відно ...

Аналіз товарних запасів в магазині
Становлення ринкових відносин в Україні характеризується динамічною зміною економічної ситуації, зростаючою невизначеністю розвитку складових господарської системи. Сьогодні мало не всі ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.