Сутність франчайзингу, його основні форми, види
Ø Завдяки можливості використання сторонніх ресурсів франчайзі (як фінансових, так і управлінських), франчайзинговий бізнес франчайзера може розвиватися значно швидше в своїй країні або на міжнародному рівні.
Ø Франчайзеру завжди легше освоювати нові території регіонів з допомогою франчайзі, які володіють хорошими знаннями місцевих умов та інтересів.
Ø Пропонуючи франшизу майбутньому франчайзі для прийняття ним рішення щодо придбання, франчайзер може бути впевнений в тому, що без його попереднього дозволу ніхто не отримає право на користування товарним знаком з ціллю отримання прибутку, оскільки ім’я фрашизи захищене як товарний знак і знак обслуговування франчайзера.
Ø Франчайзер завжди має можливість накопичувати свій досвід ведення франчайзингового бізнесу за рахунок використання своєї регіональної мережі франчайзі.
Які недоліки франчайзингу для франчайзера?
Ø Певне зниження прибутку з франчайзингового підприємства за рахунок того, що франчайзер отримує лише визначений відсоток від валового прибутку франчайзі, що істотно менше, аніж за умов належності підприємства самому франчайзеру.
Ø Складність контроля за віддаленими франчайзі, оскільки франчайзі не є найманими працівниками і управляти ними на відстані достатньо складно, а погана репутація навіть одного франчайзі здатна зіпсувати репутацію всієї франчайзингової мережі, поставити під сумнів якість товару та послуг в мережі, кинути тінь на товарний знак правовласника-франчайзера.
Ø Певна проблема зі звітністю підприємств франчайзі в мережі, тому франчайзер не може бути впевнений в тому, що всі франчайзі надають йому правдивий звіт своєї франчайзингової діяльності в регіоні.
Ø Навчаючи франчайзі тонкощам франчайзингового бізнесу, передаючи йому свій накопичений досвід, франчайзер фактично готовить собі потенційного конкурента, особливо якщо з плином часу, набравшись досвіду, франчайзі покине франчайзингову систему франчайзеру і стане вже реальним конкурентом.
Ø Певні складності зберігання комерційних таємниць франчайзера, оскільки франчайзі має до них доступ.
Які переваги дає франчайзинг франчайзі?
Ø Купляючи франшизу, франчайзі має можливість управляти невеликим власним франчайзинговим підприємством в рамках франчайзингової системи, користуючись перевагами, які доступні лише великим підприємствам.
Ø Франчайзі купляє надійний готовий франчайзинговий бізнес, який вже зайняв певну нішу на відповідному сегменті ринку, позитивно зарекомендував себе і всебічно випробував себе на практиці франчайзером протягом визначеного часу.
Ø Купляючи франшизу, франчайзі фактично отримує право ведення бізнеса під загально визнаним товарним знаком франчайзера, що приводить до миттєвого отримання репутації серед споживачів ще одного підприємства франчайзера.
Ø При продажі фрашизи франчайзер передає франчайзі стандартний пакет франшизної документації у виді чітких інструкцій по матеріалам, сировині, обладнанні тощо, і проводить курс навчання, в процесі роботи франчайзер забезпечує франчайзі необхідні консультації і знаходить разом з ним вирішення проблемам, що виникли.
Ø Наявність торгової марки в рамках франчайзингу дає можливість кожному власнику фрашизи користуватися всією потужністю реклами цього товарного знака, рекламувати свій товар чи послугу в регіональній франчайзинговій мережі масштабніше звичайних малих підприємств.
Ø Франчайзер, який є зацікавленою стороною, може бути гарантом при отриманні кредитів чи фінансового лізинга, тому банки, лізингові компанії та інші фінансові інститути охочіше працюють з франчайзі.
Ø Зазвичай франчайзер в рамках своєї франчайзингової діяльності надає франчайзі можливість отримання за пільговими цінами матеріали, сировину, комплектуючі вироби або у самого франчайзера, або у визначених поставщиків.
Ø Франчайзі завжди отримує вигоду від постійних досліджень франчайзера, націлених на вдосконалення бізнесу.
Ø Підприємство-франчайзі піддається меншому ризику банкрутства, ніж звичайне мале підприємство, оскільки власник фрашизи отримує допомогу з боку франчайзера в рамках договору.
Ø Підприємство-франчайзі є самостійним юридичним лицем і не втрачає свою незалежність при прийнятті рішень.
Подібні статті по економіці
Аналіз економічної діяльності ТОВ Дім плюс Дім
Повна назва підприємства: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ
«Дім плюс Дім».
Скорочена назва: ТОВ «Дім плюс Дім».
Правовий статус підприємства: Юридична особа..
Права і обов ...
Аналіз та оцінка оборотних активів та їх використання на ПАТ Завод Фіолент
На
сучасному етапі економічного розвитку, в умовах ринкових відносин в Україні
необхідно приділяти увагу організації управління оборотним капіталом
промислових підприємств. Фінансова ді ...
Визначення факторів, що впливають на прибуток промислових підприємств та шляхів його підвищення
Тема
магістерської роботи: Визначення факторів, що впливають на прибуток промислових
підприємств та шляхів його підвищення
Актуальність
теми: Перехід до ринкової економіки потребує в ...