Меню сайту

Сутність франчайзингу, його основні форми, види

Які недоліки для франчайзі?

Ø Для того, щоб купити франшизу і почати працювати, франчайзі необхідно мати певний початковий капітал, велечина якого значно різниться в залежності від виду діяльності франшизи. Так, для того, щоб відкрити міні-готель, необхідна сума від декількох сотень доларів до декількох мільйонів, а щоб започаткувати свій бізнес, наприклад, по прибиранню приміщень, необхідний початковий капітал біля $10-20 тис.

Ø Франчайзі працює в франчайзинговому підприємстві не один, а в рамках франчайзингової системи, і повинен всім правилам франчайзингового партнерства, прописаних для нього франчайзером в договорі.

Ø Договір франчайзингу зазвичай підписується на відносно довгий період, що не дає можливості франчайзі «спробувати» себе в цьому бізнесі, і якщо не сподобається, покинути без значних матеріальних витрат.

Ø Франчайзер може продати весь свій діючий бізнес, в результаті чого управління перейде до нового франчайзера, при чому політика компанії може радикально змінитися і не обов’язково в кращий бік для франчайзі. [18, с. 144]

Франчайзі перед підписанням договору повинен пам’ятати, що втрата репутації франчайзера, як правило, веде до втрати доброго імені та репутації його самого.

Аналізуючи становлення франчайтової економіки, можна з упевненістю стверджувати, що на початку третього тисячоліття міжнародний франчайзинг розвиватиметься швидшими темпами. З одного боку франчайзери постійно шукають потенційних франчайзі у зарубіжжі, а з іншого - приватні фірми й. особи активно шукають франчайзерів з інших країн для придбайня їх ліцензій і права на використання за їх фінансової підтримки їх технологій виробництва продукції й обслуговування споживачів за ведення власного прибуткового бізнесу.

Світова практика вже довела, що франчайзинг - один з найефективніших способів розвитку бізнесу для фірм, які вже досягли успіху в певних регіонах і бажають розвиватися далі. Франчайзинг у виробництві дасть можливість вітчизняним інвесторам замінити застарілу матеріально-технічну базу, використати останні інноваційні розробки, що підвищують якість продукції, використати передовий досвід розвинених країн світу та за невеликих інвестицій здійснювати власний бізнес і впевнено почуватися на ринку з уже відомим в усьому світі трендом.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 

Подібні статті по економіці

Економіко-статистичне дослідження рівня витрат за 1 гривню запущеної в обіг продукції
В умовах ринкових відносин підприємству потрібне постійне вдосконалення стратегії розвитку та ефективності виробництва, для підвищення конкурентоспроможності товарів на ринку. Для досягн ...

Аналіз ПРП Луганської області
У останні десятиріччя під дією антропогенного фактора в Україні різко погіршився стан навколишнього природного середовища. Гостро постали такі екологічні проблеми як, погіршення якості ...

Економiчна ефeктивнiсть iнформацiних тeхнологiй в управлiннi пiдприємством при здiйснeннi ЗEД (на прикладі ПрАТ Рiвнe-Борошно)
З глобальним розвитком суспiльства, пiдприємств, i наукових тeхнологiй управлiння ними зростає роль сучасних iнформацiйних тeхнологiй. Бeз iнформацiйних тeхнологiй тeпeр важко уявити буд ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.