Екскурсії на інші підприємства ТОВ «Полюс ЛТД»
Морозиво - це солодкий збитий заморожений продукт. Залежно від складу сировини морозиво може бути на молочній основі (молочне, вершкове, пломбір), плодово-ягідне, ароматичне (в основі цукровий сироп). Всі ці види різні за вмістом жиру. Класичний пломбір має 12-15% жиру, вершкове - 8-10% і молочне - 3,5-5%. Велике значення в харчуванні людини мають молочні жири. Вони є джерелом енергії й виконують різноманітні функції в організмі людини (термоізоляція, захист органів і т.д.).
Завдяки тонкодисперсному змісту жиру в морозиві полегшується його засвоюваність, що збільшує харчову цінність морозива. Плодово-ягідне морозиво виготовляють із одного виду фруктів або із суміші. У якості фруктових компонентів використовують яблука, чорноплідну горобину, сливу, вишню та чорну смородину. Існує ще один вид морозива - морозиво на основі цукрового сиропу (фруктовий лід). Основним та першим процесом виробництва є процес прийому сировини. На цьому етапі відбувається основний лабораторний контроль за показниками безпеки (мікробіологічні показники, радіологічні показники, перевірка на вміст солі важких металів тощо).
При прийомі молоко проходить режими пастеризації та охолодження. Це робиться для того, щоб знищити мікрофлору, що може потрапити від господарств. До цього часу вибір постачальників молока був дещо невеликим. Але зараз, коли підприємство не постачає свою продукцію на експорт, необхідна сировина надходить своєчасно. На схемі 2.2. зображена базова технологічна схема виробництва морозива.
Схема 2.2. Загальна схема виробництва морозива
Після охолодження молоко розливають по варках, але перед цим обов’язково нагрівають до визначеної температури в залежності від тих стабілізаційних систем, які додаються до суміші. Зазвичай, усі види сировини супроводжуються нормативними документами - сертифікатами відповідності, ветсвідоцтвом, гігієнічним висновком та свідоцтвом якості. Після того, як лабораторія затвердила сировину, вона потрапляє на зберігання до складу. Є сировина, що зберігається у складах з утриманням затверджених режимів (вологості повітря тощо), а така сировина, як молоко, надходить на підприємство кожен день і не зберігається у складських приміщеннях.
Потім сировина зі складу потрапляє у підготовче відділення (4 поверх). Це відділення, де відбувається основна закладка сировини. На початку кожного місяця технологи складають планові рецептури (розрахунок сировини на місяць). На підставі планової рецептури майстер заготовчого відділення складає робочу рецептуру (різниця рецептур залежить від хімічного складу молока, його кількості тощо). Потім майстер передає рецептурний лист варильний цех, де спеціалісти на основі рецептури закладають сировину та змішують всі компоненти.
Підготовче відділення займається змішуванням основних компонентів, а саме молока, цільного молока, цукру, вершкового масла, незначної кількості рослинного жиру. Фрукти та цукор - основні складові плодово-ягідного морозива, фруктовий лід роблять з цукру, лимонної кислоти з додаванням фарбників та ароматизаторів. У своєму виробництві підприємство використовує лише ідентичні ароматизатори та натуральні фарбники.
Після підготовчого відділення процес продовжується в апаратному відділенні. Тут відбувається основна обробка суміші - контрольне зважування, закладка деякої частини води, потім процес пастеризації, секція регенерації (економія енерговитрат та стабілізація певного температурного режиму) та гомогенізація (рівномірний розподіл усіх компонентів суміші). Гомогенізація необхідна в першу чергу для того, щоб у процесі виробництва можна було додавати стабілізатори, емульгатори, фарбники та інші харчові добавки. Весь процес контролюється лабораторією. Потім починається процес охолодження для завантаження суміші у ємності для зберігання при встановленій температурі та дозрівання (приблизно 12 годин). У ємностях передбачено охолодження суміші. Усі компоненти суміші проходять крізь спеціальний магнітоулавлювач, і всі металодомішки відділяються цим приладом.
Після апаратного відділення суміші доставляють у фасувальні відділення (2 поверх). Підприємство має наступні фасувальні лінії: лінія по виробництву «Ескімо» (плодово-ягідний «Сніговик» у шоколадній глазурі) та лінія «Каштан». Ці дві лінії карусельного типу. Ще є лінія по виробництву морозива на паличках (лід ківі), але ця лінія тунельного типу. Також є лінія по фасуванню вафельних стаканчиків і на першому поверсі є сучасна лінія, укомплектована новими видами фасувального обладнання (морозиво в полімерній упаковці «Улюблене»). Процес для усіх типів ліній приблизно однаковий - морозиво потрапляє на фризер безперервної дії. Суміш в цьому апараті одночасно охолоджується та збагачується киснем. Лінії відрізняються також різним типом збиття суміші. Наприклад, «Ескімо» - 70-80%, морозиво у стаканчиках - 100-120%, тому на різних лініях можна отримати зовсім різні смаки. Потім морозиво йде на фасувальну лінію у дозатори, а після цього розподіляється або в стаканчик або одягається на паличку і морозиво глазурується. Після цього морозиво упаковують на автоматі і вся продукція складається в транспортну тару, яка має порціальні ярлики. Кожна одиниця упаковки має опис продукції, номер зміни, номер партійної машини. Все це робиться для усування претензій до торгової сіті. В транспортній тарі морозиво поступає до закалочних таймерів, де проходить його закалювання та зберігання. Підприємство також виробляє вафельні стаканчики (замішування тіста, змішування компонентів, просіювання борошна та цукру).
Подібні статті по економіці
Аналіз фінансового стану та облік фінансових результатів (на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю Родіна-Агро Жовтневого району)
Динамічний
розвиток підприємницької діяльності в Україні супроводжується економічними
суперечностями, зумовленими особливістю ринкової трансформації в умовах
глобалізаціїних процесів. О ...
Трудові ресурси Київської області та регіональні особливості їх розміщення й використання
Комплексний
розвиток продуктивних сил економічних районів - один з пріоритетних напрямків
наукових досліджень та практичної діяльності держави і місцевих органів влади з
питань регіонал ...
Форми та системи оплати праці
Наймана
праця є одним із важливих елементів ринкової системи господарювання. Робоча
сила найманих працівників на ринку праці виступає як товар, який має вартість.
Найбільш актуальним в ...