Екскурсії на інші підприємства ТОВ «Полюс ЛТД»
Безопарний спосіб полягає в тому, що тісто замішується в один прийом із усього кількості сировини й води, покладених по рецептурі, без додавання яких-небудь вибродивших напівфабрикатів (опари, закваски).
Тісто готується з більшою витратою дріжджів (1,5-2,5% до загальної маси борошна). Збільшення дози дріжджів необхідно також для розпушення тіста за порівняно короткий строк (2-3 ч).
Для зменшення витрати дріжджів і поліпшення смакових властивостей виробу, дріжджі перед замісом безопарного тіста звичайно активують. Початкова температура тіста 29-31°С, тривалість шумування 2,5-3 ч. Через 50-60 хв. після замісу тісто рекомендується обминати. Обминання при готуванні безопарного тесту має більше технологічне значення, чим для тесту, приготовленого на опарі. Слід зазначити, що в тісті, приготовленому безопарним способом, утримується менше кислот, ароматоутворюючих і смакових речовин, чим у тесті, приготовленому на опарі. Бродильні, колоїдні й біохімічні процеси протікають у безопарному тісті менш інтенсивно внаслідок густої консистенції скороченого циклу бродіння.
Випічка - заключна стадія готування хлібних виробів, остаточно формуюча якість хліба. У процесі випічки усередині тестової заготівлі протікають одночасно мікробіологічні, біохімічні, фізичні й колоїдні процеси.
Всі зміни й процеси, що перетворюють тісто в готовий хліб, відбуваються в результаті прогрівання тестової заготівлі.
Хлібні вироби випікають у пекарній камері хлібопекарських печей при температурі пароповітряного середовища 200-280°С. Для випічки 1 кг хліба потрібно близько 293-544 кДж. Ця теплота витрачається в основному на випар вологи з тестової заготівлі й на її прогрівання до температури (96-97°С у центрі). Більша частка теплоти (80-85%) передається тісту випромінюванням від розпечених стінок і зводів пекарної камери.
Тістові заготівлі прогріваються поступово, починаючи з поверхні, тому всі процеси, характерні для випічки хліба, відбуваються не одночасно у всій його масі, а послойно, спочатку в зовнішніх, а потім у внутрішніх шарах.
Утворення твердої хлібної кірки відбувається в результаті зневоднювання зовнішніх шарів тестової заготівлі. Тверда кірка припиняє приріст обсягу тіста й хліба, тому кірка повинна утворюватися не відразу, а через 6-8 хв. після початку випічки.
Температуру в пекарній камері регулюють, змінюючи інтенсивність горіння палива. У печах з канальним обігрівом для регулювання температури на певних ділянках пекарної камери в газоходах установлюють шибери. За допомогою шибера змінюють кількість гарячих продуктів згоряння палива, що надходять у відповідний канал. Легше всього регулювати температуру в печах з електрообігріванням, включаючи або виключаючи частину електронагрівників.
Виробництво хліба займає важливе місце в економіці нашої країни. Харчова промисловість ставиться до одним із самих перспективних галузей економіки. Авторитетні економісти прогнозують у швидкому майбутньому бурхливий ріст промисловості. Треба відзначити, що необхідно розвивати діяльність малих пекарень, тому що вони можуть забезпечити більше високу якість продукції, тому що при відносно малих обсягах виробництва легше робити продукцію високої якості. Основними напрямками подальшого розвитку хлібопекарської галузі є збільшення промислового виробництва хліба й булочних виробів шляхом будівництва нових хлібозаводів і реконструкції й переозброєння вже існуючих підприємств; розширення асортиментів; поліпшення якості й підвищення харчової цінності хліба й булочних виробів. Велика увага приділяється вдосконалюванню й впровадженню нової техніки й нових прогресивних технологій.
ВАТ «Пивзавод «Рогань»
Історія ВАТ «Пивзавод «Рогань» порівняно недовга , проте за цей незначний проміжок часу завод встиг впевненим кроком увійти в історію пивоваріння.
Пивзавод розташований у південно-східній частині Харкова, вул. Роганській, 161. Його площа складає 14 гектарів.
Роганський пивзавод - наймолодше в СНД пивоварне підприємство,завод відкрили в 1989 році. Вперше в Україні тут було запроваджено систему виробництва безалкогольних напоїв. Вихід же продукту на вітчизняний ринок відбувся лише через чотири роки.
За три дні до Нового 2001 року Харківський пивзавод «Рогань» увійшов до складу «CАН Інтербрю», з чого й почалася «новітня історія» підприємства. Вже з 2002 року торговельна марка «Рогань» здобула статус національної.
ВАТ «Пивзавод «Рогань» займає серед виробників пива на Україні 2-е місце (після «Оболоні») і випускає близько 14% від загального обсягу випуску українського пива, що склало в 2001 році близько 16 млн. дав.
Подібні статті по економіці
Закономірності формування перехідної економічної системи та її особливості в Україні
Основна
частина даної курсової роботи складається з 2-х розділів. Перший розділ має
назву «Закономірності і особливості розвитку перехідних економік» і складається
з 3-х підрозділів. В ...
Інноваційно-інвестиційна діяльність підприємства
інноваційний інвестиційний економічний ефект
Під
інноваційно-інвестиційною діяльністю підприємства розуміється сукупність
практичних дій громадян, юридичних осіб і держави щодо реалізації ...
Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства
собівартість економічний виробничий
Практика
господарювання на ринкових засадах підтверджує істину, що ефективність
будь-якої виробничо-господарської та комерційної діяльності залежить на ...