Екскурсії на інші підприємства ТОВ «Полюс ЛТД»
У цей час створений ділянку по мийці й розливу пива в кеги, де встановлені автоматична лінія фірми «Comae» (Італія) продуктивністю 55 кег/година, і автоматична лінія фірми «Geo Til» (KHS) (Німеччина), продуктивністю 120 кег/година.
Уведені в експлуатацію високопродуктивні лінії по розливу пива в склотару потужністю 44 і 48 тис. бут./год. й три лінії по розливу пива, безалкогольних напоїв і води в IIЕТ - пляшку (21 тис. дкл/сут.)
Пивзавод випускає фірмове пиво під торговельною маркою «Рогань»: «Традиційне», «Монастирське світле», «Монастирське темне». «Рогань легке» і «Веселий чернець міцне».
Заводськими фахівцями була розроблена рецептура першого в Україні безалкогольного пива «Рогань безалкогольне світле».
Впроваджуються також сорти пива, що належать компанії InBev (САН Інтербрю): «Чернігівське світле», «Чернігівське темне», «Чернігівське міцне», «Чернігівське багряне», «Чернігівське преміум», «Янтар темне», «Таллер».
Восени 2003 року на заводі з’явилася новинка - пиво «Чилл», що має смаки молока, лимона, текіли, коли, а початок пивного сезону 2004 року порадувало споживачів новим пивом «Рогань Кампай», звареним за оригінальною японською технологією Преміум Драй на основі рису.
Асортименти безалкогольних напоїв представлений наступними найменуваннями: «Лимонад», « RC-Кола», «Тропік», «Зелене яблуко», « Крем-Сода», «Дюшес». Завод також займається розливом газованої й негазованої мінеральної води «721».
Якість пива багаторазово підтверджувалося й авторитетними експертами на різних національних і міжнародних виставках і конкурсах. Починаючи з 1996 р. пивзавод «Рогань» одержав близько 180 нагород, з яких 10 - Гран-прі. Більше половини всіх медалей - золоті медалі за різні сорти пива, які завоювали не тільки високі нагороди, але й серця своїх шанувальників.
Керівний склад підприємства працює в одну зміну по 8 годин на добу. Основне виробництво працює в 3 зміни по 8 годин і у дві зміни по 12 годин.
Всього на підприємстві працює 872 чоловік.
Пиво - це слабоалкогольний ячмінно-солодовий, пінистий, зерновий напій, що володіє приємною гіркотою й ароматом пива. Пиво містить ряд важливих компонентів, серед яких основне місце займають вітаміни, мінеральні речовини й органічні кислоти. Утримуються в невеликій кількості вуглеводи, азотовмісні речовини. Для виробництва пива необхідно ячмінь, хміль, вода, дріжджі. Технологія готування пива триває від 60-100 доби. Одним з найважливіших компонентів пива є хміль. Він не тільки надає напою гіркого приємного смаку й особливого аромату, а використовується як консервант, що гальмує небезпечне для пива молочнокисле шумування. Гіркота й антисептичні властивості хмелю обумовлені хмелевими кислотами.
Сортів пива дуже багато. Кожний сорт характеризується пивним ароматом, смаком, кольором, присутністю певної кількості екстрактивних речовин.
Пивоварний ячмінь, порівняно з іншими зерновими культурами, які використовуються для пивоварства, має більші переваги. Росте практично всюди, невередливий до ґрунтово-кліматичних умов, легко переробляється для виготовлення солоду.
Оболонки подробленого ячмінного солоду розпушує поверхня дробини, що забезпечує гарну фільтрацію сусла при розділенні затору. Склад ячмінного солоду і його ферменти дають можливість одержати пиво з найкращими якісними показниками.
Хміль на рівні з водою й солодом є основним видом речовини для виробництва пива. Завдяки змісту гірких речовин, ефірних масел він - незамінна речовина для виробництва пива. Коштовні речовини, які містять хміль, надають пиву особливого біологічного значення. Найважливішими компонентами хмелю для пивоварства є ефірні масла й хмелеві кислоти.
Виготовлення пива включає такі технологічні процеси: готування пивного сусла, шумування сусла, дозрівання пива, освітлення й розлив пива в пляшки або кеги.
Готування пивного сусла складається з п’яти стадій готування зернопродуктів, (очищення, сортування, подрібнення) переведення екстрактивних речовин зерноподуктів ( крохмаль, білки.) у розчин, тобто затирання, фільтрація затору відділення сусла, охмеління сусла в результаті його кип’ятіння із хмелем або хмелевими препаратами, освітлення й охолодження сусла.
Найважливішим процесом у готуванні сусла є перетворення ферментативних компонентів солоду і його замінників у розчинний екстракт.
Після введення сусла в сусловарильний апарат температура в ньому складає 63-75ºС. За цих умовах амілаза оцукрює крохмаль, що перейшов у сусло. Після закінчення введення в сусловарильний апарат промивних вод з фільтраційного апарату його підігрівають до кипіння й кип’ятять близько 2 годин.
Подібні статті по економіці
Форми та системи заробітної плати
Актуальність теми даної курсової роботи полягає в тому, що заробітна
плата є одним з найважливіших джерел добробуту людини. Саме тому вона потребує
становлення чіткої і найбільш ефективн ...
Грошово-кредитна політика та її роль в державному регулюванні економіки
Стабільність
та розвиток національної економіки забезпечується використанням державою
різноманітних інструментів макроекономічного регулювання. Одним з найдієвиших
засобів макроекономіч ...
АПК в сучасних умовах господарювання
Сьогодні
сільськогосподарське виробництво і в цілому агропромисловий комплекс України
перебувають у центрі суспільної уваги, оскільки і без того небагатий наш стіл
останнім часом особливо з ...