Вдосконалення соціально-економічного механізму управління підприємством
Знижує ефективність управління також відсутність або формальна наявність в Сільськогосподарському ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» сучасних фінансово-економічних (маркетингових) підрозділів та відповідних керівників, які несуть відповідальність за результати господарсько-фінансової діяльності. До того ж на Сільськогосподарському ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» спостерігається небажання «прозорості» руху фінансових потоків. У штатному розкладі Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» часто відсутній ряд посадових осіб, включаючи маркетологів, юрист-консультантів, фахівців з інформаційних технологій. Їх відсутність тягне за собою закріплення за керівником, що залишився, не властивих йому функцій, що знижує ефективність управління, незважаючи на певну економію коштів.
Сільськогосподарське ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» не досягає оптимального поєднання взаємодій і співпідпорядкованості в організаційних структурах управління, що відбивається на ефективності їх функціонування. Відсутній прямий зв’язок між організаційною стратегією і стратегією управління.
Таким чином, на сьогоднішній день необхідно обґрунтоване формування соціально-економічного механізму управління, що особливо важливо в умовах адаптації Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» до ринкових умов господарювання.
Виходячи з цього, ми вважаємо, що соціально - економічний механізм управління Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» повинен забезпечувати взаємозв’язок і взаємодію підрозділів та різних напрямків діяльності. Він покликаний забезпечувати синергетичний ефект для всього підприємства (рис. 3.2.).
Рис. 3.2 Структура соціально-економічного механізму управління Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль»
Ключовим питанням побудови соціально - економічного механізму управління є визначення його ролі в системі управління. Керуючись цілями механізму управління і використовуючи накопичений досвід учених, що займаються даними дослідженнями, для забезпечення його функціонування на підприємстві створюється координаційний орган, який здійснює інтегральні функціональні зв’язки між підрозділами підприємства.
Дослідження дозволяють виділити основні характеристики структури соціально-економічного механізму управління Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль»:
. Механізм розділяється на управління окремими сферами бізнес-процесів підприємства. Для цього необхідні менеджери, які будуть відповідати за досягнення мети.
. Відповідальному виконавцю підпорядковуються всі працівники, пов’язані з реалізацією функції управління.
. Загальне управління механізмом здійснюється топ - менеджерами.
. За кожним відповідальним виконавцем закріплені обов’язки з організації аналізу в області досягнення певних цілей.
Отже, соціально-економічний механізм управління спрямований на розширення міжфункціональних каналів Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» і дає можливість досягати мети ефективного функціонування - збільшення прибутку.
.2 Обліково-інформаційне забезпечення в управлінні Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль»
Управління будь-яким підприємством вимагає систематичної інформації про здійснювані господарські процеси, їх характер і обсяг, про наявність матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, їх використання, про фінансові результати діяльності. Основним джерелом такої інформації є дані поточного бухгалтерського обліку, які систематизуються у звітність. Така звітність має велике значення, оскільки використовується не тільки для економічного аналізу діяльності окремого підприємства з метою одержання інформації, необхідної для управління, а й для узагальнення результатів у масштабі галузей і народного господарства в цілому.
Розвиток господарських зв'язків в умовах ринку значно розширює кількість користувачів обліковою і звітною інформацією. Ними є не тільки працівники управління, безпосередньо пов'язані з виробництвом продукції сільського господарства, а й зовнішні користувачі інформації, які мають прямий фінансовий інтерес: банки - при вирішенні питання про надання кредитів аграріям; постачальники - при укладенні договорів на поставку товарно-матеріальних цінностей; інвестори, засновники, акціонери, яких інтересує рентабельність вкладеного капіталу і можливість одержання доходів (дивідендів). Значний інтерес облікова інформація має також для працівників податкових і фінансових служб, органів державної статистики й управління.
Подібні статті по економіці
Форми і системи оплати праці на підприємстві
Темою
курсової роботи є заробітна плата: її сутність, форми і методи оплати праці на
підприємстві.
Актуальність
досліджуваної теми полягає в тому, що сучасна економічна ситуація в Ук ...
Загальна характеристика господарської діяльності приватного підприємства ТК Домострой
Метою
дипломної роботи є закріплення одержаних у коледжі теоретичних знань та набуття
практичних навичок фінансової роботи на підприємствах різних форм власності,
уміння аналізувати та ...
Аналіз використання робочої сили та робочого часу на сільськогосподарському виробництві та розробка заходів щодо підвищення ефективності
Трудові
ресурси - сукупність здатних до праці людей, становлять основний елемент
продуктивних сил суспільства, характеризуються потенційною масою живої праці,
що в даний період є в наяв ...