Вдосконалення соціально-економічного механізму управління підприємством
Модернізація національної економіки поряд з іншими факторами правомірно зв'язується з максимізацією використання можливостей аграрних підприємств, значною мірою визначає макроекономічні та соціальні характеристики розвитку держави: протидія монополізму і підтримання нормального конкурентного середовища, підвищення сукупного доходу широких слоїв населення і відповідно розширення споживчого попиту, підтримання підприємницького духу, українських традицій як історично аграрної держави - усе це функції підприємства галузі сільського господарства.
Протягом досить тривалого періоду директивного планового управління економікою досягнення вітчизняної та зарубіжної наукової думки з обліково-інформаційного забезпечення управління не були потреби на практиці. Господарські рішення приймалися вищими органами, що не вимагало від підприємств вдосконалення їх інформаційної основи. За цей час економічно розвинені країни пішли вперед у розвитку і використанні новітніх інформаційних технологій обліку та менеджменту в цілому. Ними досягнуто якісно новий рівень, що забезпечує інформаційну підтримку прийняття управлінських рішень в режимі реального часу.
Процес управління підприємством нерозривно пов'язаний зі збором, переробкою і видачею інформації, яка одночасно є предметом і продуктом управлінської праці, а відповідно система збору, зберігання і перетворення інформації - найважливішим елементом системи управління.
Обліково-інформаційне забезпечення (ОІЗ) слід розглядати як базу менеджменту, одночасно вона є однією з обліково-інформаційних систем організації, яка здатна інтегрувати ряд самостійних і разом з тим взаємопов'язаних елементів (бюджетування, сегментарний облік та звітність, управлінський контроль і аналіз) і спрямована в першу чергу на порівняння витрат з випуском в розрізі окремих сегментів бізнесу за методом «витрати-випуск». Модель обліково-інформаційного забезпечення комерційної організації представлена на рис. 3.3. Кожен з виділених елементів використовує метод «витрати-випуск»: маючи власні цілі, оперуючи властивою йому базою даних, генеруючи власні узагальнення, які, інтегруючись, і забезпечують інформаційну підтримку менеджменту організації.
Рис. 3.3 Обліково-інформаційне забезпечення Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль»
В узагальненому розумінні поняття «інформація» можна визначити як відомості про осіб, предмети, факти, події, явища і процеси, тобто все те, що розширює уявлення про об'єкт дослідження. Метою ОІЗ є забезпечення менеджерів, відповідальних за досягнення конкретних виробничих цілей, управлінською інформацією. Під обліковою інформацією управління підприємством звичайно розуміють сукупність даних про стан керованого об'єкта до і після виконання ним керуючих розпоряджень. Облікова інформація управління підприємством характеризується великою різноманітністю, збільшується (у міру розвитку організації) обсягом, імовірнісним характером настання багатьох майбутніх подій, масовістю основних інформаційних потоків і регулярністю їх обробки.
До облікової інформації управління підприємством, створеної і підготовленої для використання керівництвом, пред'являються інші вимоги, ніж до звітних даних, призначеним для зовнішніх користувачів. В ОІЗ можливе використання як некількісної інформації (результати прогнозів, маркетингових досліджень, соціологічних опитувань тощо), так і кількісної, яка в свою чергу ділиться на обліковий та не облікову. Принцип документальної обґрунтованості облікової інформації може ігноруватися, у зв'язку з чим можливе використання як фактичних, так і прогнозних оцінок. Така її роль зумовлена низкою важливих особливостей, серед яких: повне і безперервне відображення всіх операцій, їх документальне оформлення й узагальнення у вартісних вимірниках, високі аналітичні можливості врахованих реєстрів.
Значний обсяг накопичених даних оперативного обліку використовують як первинні дані в бухгалтерському обліку. У деяких випадках відбувається часткове використання названих вище оперативного і бухгалтерського обліку, дані яких стають джерелом формування зведених статистичних показників. Найвиразніше це виявляється в оперативно-бухгалтерському (сальдовому) обліку паперів.
Для прийняття оперативних облікових рішень для управління підприємством може застосовуватися повна або неповна інформація про об'єкт дослідження. Неповні дані, які піддаються швидкій обробці, у ряді випадків виявляються достатніми.
Подібні статті по економіці
Ефективність технічного переозброєння підприємств та методи оцінки ефективності інвестиційних проектів
Формування національної економіки на засадах самостійного розвитку
зумовило комплекс проблем, серед яких особливе місце належить інвестиціям в
основний капітал, що відтворюють і оновлюют ...
Державна інвестиційно-інноваційна політика
інноваційний політика україна економіка
В
теперішній час, на етапі економічного зростання України, регулювання
інвестиційного і інноваційного процесів з боку держави набувають особливого
...
Удосконалення форм праці та впровадження науково–технічного прогресу
Вирішальним
засобом підвищення ефективності діяльності підприємства ресторанного
господарства є вдосконалення форм праці та впровадження науково-технічного
прогресу.
Саме
про вд ...