Меню сайту

Вдосконалення соціально-економічного механізму управління підприємством

Модернізація національної економіки поряд з іншими факторами правомірно зв'язується з максимізацією використання можливостей аграрних підприємств, значною мірою визначає макроекономічні та соціальні характеристики розвитку держави: протидія монополізму і підтримання нормального конкурентного середовища, підвищення сукупного доходу широких слоїв населення і відповідно розширення споживчого попиту, підтримання підприємницького духу, українських традицій як історично аграрної держави - усе це функції підприємства галузі сільського господарства.

Протягом досить тривалого періоду директивного планового управління економікою досягнення вітчизняної та зарубіжної наукової думки з обліково-інформаційного забезпечення управління не були потреби на практиці. Господарські рішення приймалися вищими органами, що не вимагало від підприємств вдосконалення їх інформаційної основи. За цей час економічно розвинені країни пішли вперед у розвитку і використанні новітніх інформаційних технологій обліку та менеджменту в цілому. Ними досягнуто якісно новий рівень, що забезпечує інформаційну підтримку прийняття управлінських рішень в режимі реального часу.

Процес управління підприємством нерозривно пов'язаний зі збором, переробкою і видачею інформації, яка одночасно є предметом і продуктом управлінської праці, а відповідно система збору, зберігання і перетворення інформації - найважливішим елементом системи управління.

Обліково-інформаційне забезпечення (ОІЗ) слід розглядати як базу менеджменту, одночасно вона є однією з обліково-інформаційних систем організації, яка здатна інтегрувати ряд самостійних і разом з тим взаємопов'язаних елементів (бюджетування, сегментарний облік та звітність, управлінський контроль і аналіз) і спрямована в першу чергу на порівняння витрат з випуском в розрізі окремих сегментів бізнесу за методом «витрати-випуск». Модель обліково-інформаційного забезпечення комерційної організації представлена на рис. 3.3. Кожен з виділених елементів використовує метод «витрати-випуск»: маючи власні цілі, оперуючи властивою йому базою даних, генеруючи власні узагальнення, які, інтегруючись, і забезпечують інформаційну підтримку менеджменту організації.

Рис. 3.3 Обліково-інформаційне забезпечення Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль»

В узагальненому розумінні поняття «інформація» можна визначити як відомості про осіб, предмети, факти, події, явища і процеси, тобто все те, що розширює уявлення про об'єкт дослідження. Метою ОІЗ є забезпечення менеджерів, відповідальних за досягнення конкретних виробничих цілей, управлінською інформацією. Під обліковою інформацією управління підприємством звичайно розуміють сукупність даних про стан керованого об'єкта до і після виконання ним керуючих розпоряджень. Облікова інформація управління підприємством характеризується великою різноманітністю, збільшується (у міру розвитку організації) обсягом, імовірнісним характером настання багатьох майбутніх подій, масовістю основних інформаційних потоків і регулярністю їх обробки.

До облікової інформації управління підприємством, створеної і підготовленої для використання керівництвом, пред'являються інші вимоги, ніж до звітних даних, призначеним для зовнішніх користувачів. В ОІЗ можливе використання як некількісної інформації (результати прогнозів, маркетингових досліджень, соціологічних опитувань тощо), так і кількісної, яка в свою чергу ділиться на обліковий та не облікову. Принцип документальної обґрунтованості облікової інформації може ігноруватися, у зв'язку з чим можливе використання як фактичних, так і прогнозних оцінок. Така її роль зумовлена низкою важливих особливостей, серед яких: повне і безперервне відображення всіх операцій, їх документальне оформлення й узагальнення у вартісних вимірниках, високі аналітичні можливості врахованих реєстрів.

Значний обсяг накопичених даних оперативного обліку використовують як первинні дані в бухгалтерському обліку. У деяких випадках відбувається часткове використання названих вище оперативного і бухгалтерського обліку, дані яких стають джерелом формування зведених статистичних показників. Найвиразніше це виявляється в оперативно-бухгалтерському (сальдовому) обліку паперів.

Для прийняття оперативних облікових рішень для управління підприємством може застосовуватися повна або неповна інформація про об'єкт дослідження. Неповні дані, які піддаються швидкій обробці, у ряді випадків виявляються достатніми.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Подібні статті по економіці

Вплив змін у вартості життя на розмір доходів
купівельний споживчий економічний населення Сучасна економіка є нестабільною і невизначеною. І це усім відомий факт, що був доведений багатьма вченими численну кількість разів. Влада з ...

Дослідження функціональних стратегій сучасного підприємства
В умовах ринкової економіки сталися кардинальні зміни в системі управління об'єктів господарювання. У централізованій економіці свобода вибору постачальників ресурсів і маніпулювання рес ...

Використання трудових ресурсів Західної України
Перехід до ринкової економіки на сучасному етапі характеризується поступовим зрушенням в структурі зайнятості населення за галузями, сферами та секторами економіки України. Розглядаючи проб ...

Copyright © 2024. www.ekonomikam.com. Всі права захищені.