Вдосконалення соціально-економічного механізму управління підприємством
Розглянуті вище специфічні вимоги, що пред'являються до облікової інформації управління підприємством, викликають необхідність створення корпоративних стандартів - внутрішніх нормативних документів, що регламентують їх застосування.
Якщо ґрунтуватися на зміст поняття «ОІЗ», то виникає необхідність:
1. Документального забезпечення планової інформації;
Стратегія підприємства деталізується в її бізнес-плані, також що є продуктом внутрішньої управлінської діяльності, тобто менеджменту. Бізнес-план має подвійне призначення. Він може розроблятися для залучення зовнішніх інвестицій в організацію, оскільки інвестор має побачити прибуток не після, а до початку фінансування проекту. У цьому випадку основними споживачами бізнес-плану стають зовнішні контрагенти - інвестори, кредитори, ділові партнери, а його завданням є розкриття механізму збільшення капіталу, вкладеного в організацію інвестором.
В умовах діючих виробництв бізнес-план з інструменту стратегічного планування перетворюється в розгорнуте короткострокове планування всіх сторін діяльності організації та її сегментів, стає своєрідним інструментом делегування відповідальності, що дозволяє керівництву організації більш точно визначати внесок персоналу управління у досягнення її цілей.
. Документального забезпечення облікової інформації;
ОІЗ може здійснюватися за рахунок бухгалтерського обліку (управлінського, фінансового, податкового), виходячи з міжнародних стандартів фінансової звітності та внутрішніх принципів організації, багато в чому відповідно до «здоровому глузду». Наприклад, на відміну від фінансового та податкового видів обліку управлінський облік законодавчо не регламентується і ведеться відповідно до інформаційними запитами менеджерів конкретної організації. Відомо, що одним з основоположних принципів фінансового обліку є принцип майнової відособленості. Він виявляється, зокрема, в тому, що об'єкт основних засобів не може бути визнаний у балансі організації, якщо він не належить їй на правах власності. Відсутність права власності на майно не дозволяє організації нараховувати амортизацію, навіть якщо при цьому від використання активу витягуються економічні вигоди. В нашому прикладі може бути використаний міжнародно визнаний підхід, що ігнорує факт юридичної приналежності майна - принцип контрольованості активів.
. Документального забезпечення звітної інформації.
Звіти, підготовлені в системі обліково-інформаційного забезпечення, не стандартизовані, вони можуть мати різну форму і містити як фінансову, так і нефінансову інформацію про результати діяльності організації та її окремих сегментів. Ці звіти можуть містити інформацію, що відображає:
внесок окремих видів виробів (робіт, послуг) в кінцеві результати діяльності підприємства;
частку участі внутрішніх відрізків (центрів відповідальності) в результати діяльності підприємства;
вклади зовнішніх відрізків в результати діяльності підприємства.
Основні документи, що використовуються в цих цілях, представлені на рис. 3.4.
Рис. 3.4 Обліково-інформаційне забезпечення в управлінні Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль»
Потрібно зосередити увагу на вплив ОІЗ на управління підприємством. Ціль облікового забезпечення є утворення необхідних умов для правильного ведення бухгалтерського обліку на підприємстві (в т.ч. і сільськогосподарському з відповідною специфікою), забезпечити виконання вимог головного бухгалтера по питанням оформлення і надання для обліку документів і даних всіма структурними підрозділами і працівниками підприємства, які мають відношення до обліку. Бухгалтерське забезпечення має широке коло застосування, як в масштабах підприємства, так і в напрямках окремих видів діяльності.
Особливу роль на підприємстві відіграють бізнес-процеси, а особливо це стосується аграрної сфери рис. 3.5.
Рис. 3.5 Вплив обліково-інформаційного забезпечення управління Сільськогосподарського ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» на бізнес-процеси
Як відомо, бізнес-процес починається з попиту споживача і закінчується його задоволенням. Сільськогосподарське ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» намагається усувати бар'єри і затримки, що виникають на стику двох різних підрозділів підприємства при виконанні одного бізнес-процесу. Він також може бути декомпозований на декілька підпроцесів, які мають власні атрибути, однак також спрямовані на досягнення мети основної дії процесу. Такий аналіз зазвичай включає в себе складання карти бізнес-процесу і його підпроцесів, рознесених між певними рівнями активності. Нижче наведена умовна схема і дефініція бізнес-процесів на Сільськогосподарському ТОВ Агрофірма «Ольгопіль» (табл.3.1)
Подібні статті по економіці
Шляхи підвищення прибутковості підприємства
Управлінський облік передбачає створення детальної класифікаційної схеми
витрат. Керівник або власник підприємства повинен знати, скільки буде коштувати
виробництво тієї чи іншої продукц ...
Ефективність технічного переоснащення підприємств легкої промисловості
План
науково-технічного розвитку передбачає систему взаємопов’язаних заходів по
підвищенню техніко-економічного рівню виробництва на підставі впровадження
самої передової й високоефекти ...
Дослідження цінової політики торгового підприємства
Незважаючи на зростаючу роль у сучасному маркетинговому процесі нецінових
факторів, ціна залишається основним елементом маркетингу. Ціна - його єдиний
елемент, що приносить дохід. Цим і ...